Jak podaje portal "Lelum", to co jesmy wpływa na nasze zdrowie i to, jak się czujemy. Niektóre produkty kupione w sklepie nie nadają się do spożycia. Tak jest między innymi z mięsem, które po wyjęciu z opakowania pozostawia czarną maź. Jest ona niebezpieczna dla naszego zdrowia. Dlaczego?

Mięso w opakowaniu

Wielu z nas w czasie zakupów spożywczych decyduje sie kupić mięso już zapakowane - tak jest po prostu szybciej. Dlatego warto wiedzieć, na co należy zwracać uwagę w czasie zakupów, by nie wydać pieniędzy na marne lub, co gorsze nie przypłacić tego problemami zdrowotnymi.

Pewnie niejednej osobie zdarzyło się kupić mięso, które po wyjeciu z pojemnika zostawiało ciemną maź. Okazuje się, że jest ona bardzo szkodliwa dla naszego zdrowia i lepiej jej nie kupować.

O tym należy pamiętać kupując mięso

O tym, czy mięso jest świeże czy nie, świadczy jego wygląd i zapach. Niestety nieuczciwi sprzedawcy nauczyli się sztuczek, które potrafią nas konsumentów zwieść. W takim razie, co powinno wzbudzić nasz niepokój?

Zdecydowanie lampka alarmowa powinna się nam zawieścić w momencie, kiedy zobaczymy ciemną, kleistą substancję. Czym ona jest? Zostająca na dnie opakowania substancja w ciemnym kolorze to poliakrylan sodu.

Pixabay

Poliakrylan sodu

Może on być bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Skąd się bierze poliakrylan sodu? Zwykle pojawia się po tym, jak producenci przecinają boki wkładanych do pudełka specjalnych wkładek mających pochłaiać wilgoć. I to właśnie obcięcie boków sprawia, że zaczyna się wydobywać ten związek i wchodzić w reakcję z mięsem.

Ciemna maź jest połączeniem krwi z mięsa, jego soków oraz właśnie poliakrylanu sodu. Spożycie takiego mięsa może skończyć się dolegliwościami bólowymi ze strony ukladu pokarmowego, a nawet ostrym zatruciem. Portal "kraj.life" podaje także, że może przyczynić się do powstania komórek nowotworowych.

onet.pl

Zdarzyło się wam kupić mięso z taką czarną mazią?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Koronawirus w jednym z Sanktuariów. Sanepid zwraca się z pilnym apelem

O tym się mówi: Tajemnice świata wychodzą na jaw. Co skrywa Tajne Watykańskei Archiwum? To nie tylko dzieje kościoła