Proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie zarażony koronawirusem. Ksiądz aktualnie znajduje się w szpitalu. Wszyscy, którzy mieli kontakt z duchownym, od 9 sierpnia przebywają na kwarantannie. Wśród nich znalazły się trzy zakonnice, wikariusz a także kleryk. Jak podaje Polsat żadna z osób przebywających na kwarantannie nie wykazuje objawów COVID-19.

- Informujemy, że u naszego księdza proboszcza, Marka Szymuli, w ubiegłym tygodniu wykryto zakażenie koronawirusem. Ksiądz proboszcz jest obecnie hospitalizowany, ale czuje się dobrze. Księża oraz siostry zakonne, którzy mieli bezpośredni kontakt z proboszczem (...) przebywają obecnie na kwarantannie - napisano na stronie internetowej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: rp.pl
Szczepienie na COVID-19. Źródło: rp.pl

Parafia zwróciła się z apelem do wszystkich wiernych o pomoc modlitewną za zarażonego księdza. Sprawę skomentowała także Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Warszawie.

Sanepid zwraca się z prośbą o to, by wszyscy ci, którzy 9 sierpnia uczestniczyli we mszy o godzinach 7:00 i 8:30 lub spowiadali się u księdza proboszcza czy tez otrzymywali z jego rąk komunię, skontaktowali się z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Lipsku. Można to zrobić dzwoniąc pod numery: 507 079 464 lub - w godzinach od 7:30 do 15:00 - 48 378 00 87 i 48 378 02 44, a także mailowo: [email protected]

Ksiądz podczas Mszy Świętej/screen YouTube
Ksiądz podczas Mszy Świętej/screen YouTube

O tym się mówi: Ważne wieści płyną z resortu zdrowia. Informacja dotknie wielu ludzi. O co chodzi