Jak donosi "Pikio", Ministerstwo Zdrowia monitorując na bieżąco wszelkie dane spływające ze wszystkich regionów Polski, wyciąga wnioski, którymi dzieli się ze społeczeństwem. Właśnie został ogłoszony kolejny rządowy komunikat, który dotyczy uroczystości weselnych.

Rzecznik prasowy resortu zdrowia ogłosił ważne wiadomości

Wojciech Andrusiewicz, w imieniu Ministerstwa Zdrowia ogłosił rządowy komunikat dotyczący organizacji wesel. Jak twierdzi resort zdrowia, uroczystości te są jednym ze źródeł ciągle pojawiających się nowych ognisk zakażeń koronawirusem.

Ogłoszony przez rząd stan epidemiczny w Polsce nadal zbiera obfite żniwo. W poniedziałek, 17 sierpnia bieżącego roku, podczas konferencji prasowej, Ministerstwo Zdrowia przekazało Polakom nowe informacje dotyczące epidemicznej sytuacji w kraju.

Wśród wielu danych, jakie podał opinii publicznej rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pojawiła się wzmianka o wpływie odbywających się w Polsce uroczystości weselnych na ciągły wzrost liczby zakażeń. Z jego słów wynika jednoznacznie, że resort widzi w weselach jedno z głównych źródeł nowych ognisk.

YT

Część z tych wesel, prędzej czy później okazuje się, można by rzec, takimi rozsadnikami zakażeń, gdy nie przestrzegamy norm sanitarno-epidemiologicznych. To nie jest tak, że jest prowadzona jakaś nagonka na branżę weselną, ale widzimy, że tam gdzie nie są przestrzegane reguły sanitarno-epidemiologiczne, tam pojawia się problem. Trudno nie mówić o zakażeniach na weselu, jeśli z jednego wesela pojawia się 100 zakażonych i 600 osób w kwarantannie. Trudno pomijać taki fakt i nie przestrzegać ludzi.

Jak wiadomo z informacji płynących z resortu zdrowia, póki co zaostrzone rygory dotyczące uroczystości rodzinnych, jak właśnie wesela, obowiązują w rejonach określonych żółtą i czerwoną strefą.

Czy uważasz, że ograniczenia ilości weselników powinny obowiązywać w całym kraju?

O tym się mówi: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij: Znana prezenterka przechodzi trudne chwile. Marcelina Zawadzka została oszukana. O co chodzi