Tajemnica jest czymś, co najbardziej kusi ludzkość. Szczególnie wtedy, kiedy dotyczy ona miejsc świętych czy pozornie czystych o nieskazitelnej przeszłości. Choć historia kościoła niejednokrotnie splamiona została krwią, instytucja ta traktowana jest jak święta, a jej tajemnice szczególnie intrygujące. Wiele z nich wyjaśniają akta znajdujące się w Tajnym Watykańskim Archiwum.

Alessandra Benedetti/Corbis /Getty Images
Alessandra Benedetti/Corbis /Getty Images

Watykańskie archiwa to miejsce skrywania największych sekretów istniejącej wieki instytucji kościoła. W tajnym archiwum skrywane są jego największe tajemnice, które dają odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań, zarówno dotyczących historii kościoła, a także kontrowersyjnych wydarzeń z jego dziejów.

W tajnym archiwum, skrywane są dokumenty, które dają odpowiedz na wiele pytań takich jak np. te o działalności inkwizycji, organizowaniu wypraw krzyżowych czy templariuszach.

W archiwum skrywającym poufne wiadomości znajdują się dokumenty, które pochodzą już od czasów św. Piotra. Mające 2 tysiące lat poufne informacje, dotykają ciężkich i rzucających cień na kościół zagadnień. Znajdują się w nim dokumenty traktujące o zniszczeniu największego z zakonów krzyżackich czy o panowaniu Piusa XII, oskarżonego o bierność w czasie masowego ludobójstwa i Holocaustu Żydów.

Tajne Watykańskie Archiwum jest największym archiwum na świecie. Ponadto w przeciwieństwie do innego tego typu miejsc, archiwum w stolicy apostolskiej zawiera informacje dotyczące całego świata.

Tajne Archiwum Watykanu Alessandra Benedetti/Corbis /Getty Images
Tajne Archiwum Watykanu Alessandra Benedetti/Corbis /Getty Images

To też może cię zainteresować: Ważna życiowa decyzja prezydenta Andrzeja Dudy. Nie wszystkim spodoba się to, co postanowił

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mikołaj Krawczyk pokazał zdjęcie rodzinne. Widać na nim twarze jego synów. Co ma to Aneta Zając