W większości tradycyjnych polskich obiadów znajduje się dodatek mięsa. Pasuje ono do surówek, klusek, ziemniaków, czasami podawane jest także w bardziej wymyślnej formie lub daniu.

Panie domu zazwyczaj mają własne sposoby na jego przyrządzanie, które, gdy je porównać, potrafią się bardzo różnić. Niekiedy mięso jest gotowane, innym razem marynowane, smażone lub pieczone. Każda z tych metod daje nieco inny smak potrawy i niekiedy zmienia się nawet struktura mięsa.

Choć te sposoby przyrządzania go są powszechnie znane, to niektóre gospodynie pamiętają także o jednym sekrecie, który może całkiem odmienić nasze gotowanie. Chodzi o stosowanie sody oczyszczonej.

Soda oczyszczona/screen Pexels
Soda oczyszczona/screen Pexels

Jak stosować sodę oczyszczoną w kuchni?

Portal Lelum przypomina, że soda może być przydatna w kuchni jako wielozadaniowy pomocnik. Służy m.in. do spulchniania ciast, omletów czy naleśników, można stosować ją zamiennie z proszkiem do pieczenia, idealnie nadaje się także do sprzątania, mycia powierzchni. Ale czy wiedziałeś, że sprawdzi się także przy przyrządzaniu mięs?

Jak się okazuje, soda oczyszczona świetnie nada się do przyrządzania mięsa, najlepiej tych rodzajów, które trzeba długo piec, dusić lub gotować. Taka obróbka termiczna może wysuszyć mięso – wtedy do akcji może wkroczyć soda.

Soda oczyszczona. Źródło: popularne.pl
Soda oczyszczona. Źródło: popularne.pl

Wystarczy dodać pół łyżeczki białego proszku do naszego mięsa, a wtedy problem jego wysuszenia zniknie. Będzie soczyste i jeszcze pyszniejsze!

Istnieje także drugi trik, który pozwoli nam na szybsze przygotowywanie mięsa. Należy dodać łyżeczkę sody oczyszczonej do marynaty, a później mięso włożyć na trzy godziny do lodówki i następnie poddać obróbce termicznej. Dzięki dodatkowi sody potrwa ona znacznie krócej.

Przypomnij sobie o… LARA GESSLER SZYKUJE SIĘ DO POWITANIA SWOJEGO DZIECKA. JAK ZDECYDOWAŁA SIĘ URZĄDZIĆ POKÓJ MALEŃSTWA W NOWYM MIESZKANIU

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RUSZAJĄ KOLEJNE REMONTY. NA TYCH ULICACH KIEROWCY MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z UTRUDNIENIAMI

Portal Życie pisał również o… ZAKUPY W DOBIE KORONAWIRUSA. NIE WEJDZIESZ DO SKLEPU BEZ MASECZKI? RESORT ZDROWIA ROZWIEWA WĄTPLIWOŚCI