Dzisiaj porozmawiamy o tym, jak wyczyścić płytkę i usunąć z niej wszelkie zabrudzenia.

Materiały takie jak marmur, ceramika lub granit są często używane do pokrywania powierzchni, ponieważ są niezwykle łatwe w użyciu. Jednak, aby uzyskać idealny połysk, czasami trzeba podjąć wysiłek.

Płytkę można czyścić na różne sposoby, szczególnie teraz na rynku jest wiele produktów. Jednak dla mnie takie proste zadanie stało się prawdziwym problemem, ponieważ jestem uczulony na większość chemikaliów.

To sprawiło, że szukałem alternatywy nieszkodliwych składników, które nie będą gorsze od drogich środków czyszczących.

Dzielę się z tobą specjalnym przepisem, który przekazał mi mój sąsiad. Wreszcie moja płytka świeci czystością.

Ku mojemu zaskoczeniu produkt doskonale radzi sobie z zanieczyszczeniami, a nawet moja przyjaciółka przestała zamawiać drogie chemikalia zza granicy i uzbroiła się w ten przepis. Mogę śmiało powiedzieć, że jego skuteczność jest wciąż niezrównana!

Składniki:

5 litrów wody
1/2 st. proszek do pieczenia
1/3 st. sok cytrynowy
1/4 st. biały ocet

Przygotowanie:

1 Musisz wlać wodę do osobnego naczynia i rozpuścić w nim sodę.

2. Następnie dodaj świeżo wyciśnięty sok z cytryny do powstałej mieszanki i dokładnie wymieszaj. Na koniec dodaj więcej octu. Piana powinna się formować. Produkt należy następnie wlać do butelki z rozpylaczem, aby ułatwić użycie.

3. Aby wyczyścić, spryskaj produktem zanieczyszczony obszar. Pozostaw na pół godziny, a następnie za pomocą szczotki lub gąbki potrzyj zanieczyszczoną powierzchnię.

4. Wynik zrobi na Tobie wrażenie, kafelki znów będą świeciły jak nowe!

Możesz dodać trochę tego produktu do wiadra z wodą do mycia podłóg. Twoje czyszczenie będzie miało działanie dezynfekujące.

Nie zapomnij umyć płytki do sucha po użyciu tego preparatu. Najlepiej używać ręczników z mikrofibry lub bambusa. Wykonuj tę procedurę w regularnych odstępach czasu.

Przypomnij sobie o… KRYSTYNA JANDA DOSTAŁA OD JERZEGO STUHRA WIADOMOŚĆ. CO NAPISAŁ ZNAJDUJĄCY SIĘ W SZPITALU AKTOR

Jak informował portal Życie: WIESIA Z "SANATORIUM MIŁOŚCI" ZDRADZIŁA SWÓJ SEKRET. TO MOŻE ZASKOCZYĆ JEJ FANÓW

Portal Życie pisał również o… NIESPOTYKANE TRIKI, KTÓRE MOŻESZ WYKORZYSTAĆ W AWARYJNYCH SYTUACJACH. JAK PORADZIĆ SOBIE Z DOMOWYMI ZAGWOZDKAMI