Cynamon to przyprawa, której chętnie używa się w kuchni. Jego zapach kojarzy się z zimą i świętami – szczególnie z ciastami i piernikami. Choć może się nie wydawać – świetnie smakuje nawet w słonych daniach.

Cynamon pozyskuje się z cynamonowca – wiecznie zielonej rośliny, mieląc jego korę. Do cynamonowców należy niemal 250 gatunków drzew i krzewów. W starożytności stosowano cynamon m.in. do mumifikacji, a w III-IV wieku dotarł także do kuchni.

Obecnie największymi dostawcami tej przyprawy są Chiny oraz Indonezja. Cynamon doskonale sprawdza się w kuchni, ale także w kosmetyce oraz lecznictwie.

To jeszcze nie wszystkie właściwości cynamonu. Okazuje się, że popularna przyprawa świetnie nadaje się także do używania przy uprawie kwiatów! Jak wykorzystać jego właściwości?

Cynamon. Źródło: zywnosc.com.pl
Cynamon. Źródło: zywnosc.com.pl

Cynamon do kwiatów – jak go używać i w jaki sposób może pomóc roślinom?

To metoda stara jak świat, o której niekiedy zapominamy. Teraz, gdy królują wszelkiego rodzaju gotowe, chemiczne rozwiązania, czasami nie pamiętamy, że tak naprawdę wcale nie musimy kupować setek różnych środków do wszystkiego osobno. Czasami wystarczy otworzyć kuchenną szafkę i znajdziemy rozwiązanie na nasze problemy.

Jak przypomina portal Polki.pl, cynamon przyda nam się przy uprawie roślin. Gdy w doniczce zauważymy pleśń, po prostu wsypmy na wierzch nieco mielonego cynamonu lub – co będzie jeszcze skuteczniejsze – lekko zmieszajmy go z górną warstwą ziemi. Poza działaniem zapobiegającym powstawaniu pleśni cynamon ma również inne właściwości.

To dzięki tej przyprawie możemy pozbyć się komarów, mrówek oraz muszek – można skorzystać z tego także wtedy, gdy np. w piaskownicy znajdą się niechciani goście. Wystarczy wsypać nieco cynamonu. Działa on także odstraszająco dla komarów.

Cynamon. Źródło: psy.pl
Cynamon. Źródło: psy.pl

W przypadku, gdy nasze rośliny zaatakuje grzyb, wymieszajmy łyżkę zmielonego cynamonu ze szklanką ciepłej wody i odczekajmy parę godzin. Później wystarczy przelać przez gazę otrzymaną miksturę i wlać do butelki ze spryskiwaczem. Oprysk chorych roślin powinien być wykonywany 2 razy w tygodniu.

Przypomnij sobie o… PIOTR KRAŚKO: KIEDY ZADEBIUTUJE W "FAKTACH"? NOWE INFORMACJE

Jak informował portal Życie: FANI BARBARY KURDEJ-SZATAN NIE SĄ ZACHWYCENI NAJNOWSZYM ZDJĘCIEM, KTÓRE TRAFIŁO DO SIECI. AKTORKA ZAPOZOWAŁA Z MĘŻEM

Portal Życie pisał również o… ANNA PRZYBYLSKA DUŻO WCZEŚNIEJ PRZEWIDZIAŁA, CO SIĘ Z NIĄ STANIE? ZDUMIEWAJĄCE SŁOWA AKTORKI. CO TAKIEGO POWIEDZIAŁA