Ocet jabłkowy – bo o nim mowa – to artykuł spożywczy, który niemal każdy z nas posiada w domu. Ma wiele zastosowań i doskonale sprawdza się w kuchni, podkręcając smak wielu dań, dodany do marynat również będzie doskonały.

Okazuje się jednak, że pójście śladem naszych przodków i wykorzystanie tego składnika w codziennej pielęgnacji ciała może wyjść nam tylko na dobre. Nie bez powodu mówi się o tym, że człowiekowi najlepiej służą w kosmetyce rzeczy, które może zjeść. Ocet jabłkowy z powodzeniem zastąpi sklepową chemię. Możemy go bezpiecznie zastosować w trosce o nasze stopy przez cały rok. Jednak to wiosną i latem będzie najskuteczniejszy. Dlaczego?

fot. YouTube

W ciepłych miesiącach warto moczyć stopy w wodzie z octem jabłkowym przynajmniej raz w tygodniu!

Oce jabłkowy doskonale sprawdza się w kosmetyce, szczególnie w przypadku, gdy potrzeba nam nie tyle artykułu upiększającego, co również leczniczego. Spora część z nas zmaga się z przykrymi dolegliwościami związanymi ze stopami.

Szczególnie latem lubią uaktywniać się przykry zapach, zakażenia bakteryjne i grzybicze, walczymy również – przez wzgląd na chodzenie w odkrytym obuwiu i wysokie temperatury – z wysuszeniem skóry stóp, bolesnymi odciskami i rogowaceniem pięt.

fot. elitereaders.net

Na wszystkie te problemy odpowie właśnie ocet jabłkowy, który ma działanie złuszczające (sprawdzi się lepiej niż wiele dostępnych w sklepach środków do eksfoliacji), bakterio i grzybobójcze, a także regeneruje naskórek i usuwa bolesne odciski. Odświeża skórę stóp i pomaga w walce z przykrym zapachem.

Jak wykorzystać ocet jabłkowy w pielęgnacji stóp? To proste!

Wystarczy umyć stopy szarym mydłem lub kostką zawierającą srebro koloidalne, a później przez pół godziny wymoczyć stopy w 2-3 litrach ciepłej wody ze szklanką octu jabłkowego, po czym je spłukać i wetrzeć ulubiony krem natłuszczający. I to tyle!

Jak informował portal "Życie": W INTERNECIE ZNALAZŁO SIĘ PRZYPRAWIAJĄCE O CIARKI NAGRANIE MIESZKAŃCA POŁUDNIA POLSKI. SCENY JAK Z FILMU, POGODA DAŁA POPALIĆ

Przypomnij sobie: ZNANY POLITYK ZOSTAŁ OJCEM PO RAZ JEDENASTY. OKOLICZNOŚCI NARODZIN DZIECKA ZADZIWIAJĄ, INFORMACJE O MATCE MALUSZKA SĄ TRUDNE DO UWIERZENIA

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITE WSPOMNIENIE KSIĘDZA O OSTATNICH GODZINACH ŻYCIA WOJCIECHA JARUZELSKIEGO. DO TEJ PORY NIKT NIE WIEDZIAŁ O JEGO FINALNYCH SŁOWACH