Wstrząsające wyznanie księdza, który wyspowiadał po raz ostatni Wojciecha Jaruzelskiego! Generał na łożu śmierci postanowił rozliczyć się ze swoim życiem i odejść w spokoju duszy i serca. Jakie były jego ostatnie słowa przed śmiercią?

Wojciech Jaruzelski stał się ostatnim pierwszym sekretarzem KC PZPR, a także pierwszym prezydentem III RP. Był symbolem momentu przejścia między socjalistycznym ustrojem, a demokracją, jednak wielu obwinia go o niesłuszne wprowadzenie stanu wojennego, doprowadzenie do internowania i śmierci wielu osób, a także doprowadzenie Polski do zapaści w latach osiemdziesiątych.

Jaruzelski stał się czarną owcą polskiej historii, a to, że został prezydentem było wynikiem ustaleń w Magdalence.

Wojciech Jaruzelski poprosił o spowiedź przed śmiercią!

To nie podobało się wielu osobom i po roku na stanowisku zastąpił go Lech Wałęsa, wybrany w pierwszych demokratycznych wyborach po II wojnie światowej. Dziś portal „Super Express”, cytowany przez Pikio.pl przypomniał o słowach w książce księdza Adama Bonieckiego.

Naczelny „Tygodnika Naczelnego”, którego tekst ukaże się jesienią przywołał ostatnie dni z życia generała. Według jego wspomnień, generał w ostatniej godzinie życia zechciał pojednać się z Bogiem. Poprosił o spowiedź z całego życia.

- Doskonale wiedziałem, dlaczego tam idę. U Boga nikt nie jest skreślony, a Wojciech Jaruzelski jeszcze przed śmiercią się wyspowiadał. Jego decyzja o powrocie do Kościoła była ważna. I, jak sądzę, niełatwa. Zbyt długo manifestował swój dystans do Kościoła i w ogóle wiary, by potem łatwo wrócić - napisał ksiądz Boniecki we fragmencie książki „Boniecki. Rozmowy o życiu”.

fot. YouTube

Jak informował portal „Życie”: ŚLEDCZY SĄ O KROK OD WYJAŚNIENIA ZDARZEŃ WOKÓŁ DAWIDKA Ż. SĄ NAJNOWSZE INFORMACJE, CZY WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ, CO STAŁO SIĘ Z 5-LETNIM CHŁOPCEM

Przypomnij sobie: BENEDYKT XVI WRACA DO RZYMU PO WIZYCIE U CHOREGO BRATA W NIEMCZECH. CZY TO BYŁO ICH OSTATNIE SPOTKANIE

Portal „Życie” pisał również: KIEPSKA PASSA TURYSTÓW NAD MORZEM. SŁUŻBY SANITARNE ODKRYŁY KOLEJNE OGNISKO ZAKAŻEŃ, WIRUSA ROZNIÓSŁ WŁAŚCICIEL OŚRODKA