Jak podaje "Pomponik", Diecezja Regensburg poinformowała 22 czerwca, że ​​93-letni Benedykt XVI pożegnał się ze swoim 96-letnim bratem, ks. Georg Ratzinger, który jest w złym stanie zdrowia, przed odlotem na lotnisko w Monachium.

Czy to był ostatni raz?

YT

„Być może po raz ostatni dwaj bracia, Georg i Joseph Ratzinger, spotkali się na tym świecie” - powiedziała diecezja Regensburg we wcześniejszym oświadczeniu. Benedyktowi XVI towarzyszył w drodze na lotnisko biskup Rudolf Voderholzer z Ratyzbony.

Zanim papież emeryt wsiadł na pokład samolotu włoskich sił powietrznych, powitał go premier Bawarii Markus Söder. Süddeutsche Zeitung, niemiecka gazeta codzienna, cytuje Södera, mówiąc, że spotkanie było chwilą „radości i melancholii”.

YT

Według wiadomości Vatican News papież emeryt wylądował w Rzymie o 13:00 czasu lokalnego. Benedykt XVI i jego świta przybyli 45 minut później do klasztoru Mater Ecclesiae, swojej rezydencji w Watykanie. Podczas konferencji prasowej w Regensburgu 22 czerwca biskup Rudolf Voderholzer pochwalił więź między dwoma braćmi.

Więź braterska oparta na wierze w Chrystisa

Polsat News

Powiedział: „Można tylko życzyć każdemu takiego uczucia, takiej braterskiej wspólnoty, o czym świadczy związek braci Ratzinger. Żyje w wierności, zaufaniu, bezinteresowności i solidnych podstawach: w przypadku braci Ratzinger jest to powszechna, żywa wiara w Chrystusa, Syna Bożego ”.

Dwaj bracia spotkali się dziewięć razy. Każde z tych spotkań wyraźnie dawało im witalność, świeżą odwagę i radość. Dziewięć razy spotkali się z kilkoma słowami, ze znanymi gestami, a przede wszystkim w modlitwie.

Do dziś Eucharystia była sprawowana codziennie przy łóżku - w najmniejszym kręgu. W piątek, w Święto Najświętszego Serca, pozwolono biskupowi przewodniczyć Mszy św. Czuje się, że jest to źródło ich życia.

Biskup Ratyzbony kontynuował: „Podróż Benedykta była być może również pożegnaniem z jego bawarską ojczyzną ... Było namacalne, jak bardzo Benedykt rozkwitł, gdy zobaczył znajomy krajobraz, znane ścieżki i ścieżki, a przede wszystkim ludzi przez szyby swojego samochodu. ”

Czy uważasz, że Papież emeryt pożegnał się już ze swoim bratem?

O tym pisaliśmy: Ewa Kopacz ma wspaniałe wieści. Wielka radość w jej życiu. Co się stało

Zerknij: Czy pierwsza komunia święta skończy się wizytą w sanepidzie? Parafia w jednej z polskich miejscowości poszukuje wszystkich uczestników mszy świętej