Jak donosi "Pikio", Państwowy Inspektorat Sanitarny w Przysusze apeluje do wszystkich uczestników ceremonii, która miała miejsce 31 maja o godzinie 12:00, by zgłosili się czymprędzej do stacji sanitarnej celem przeprowadzenia badania na obecność koronawirusa.

Czy doszło do zbiorowego zakażenia koronawirusem?

Jak podają media, najczarniejszy scenariusz organizowania pierwszej komunii świętej w czasie epidemii koronawirusa mógł się ziścić 31 maja bieżącego roku w miejscowości Gielniów. Okazuje się, że jedna z osób uczestniczących wówczas w ceremonii mogła być zakażona koronawirusem. W związku z tym, Państwowy Inspektorat Sanitarny w Przysusze, poszukuje wszystkich, którzy byli uczetnikami owej mszy świętej.

YT

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Przysusze zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób obecnych na Mszy Świętej Komunijnej o godz. 12:00 w dniu 31.05.2020 r. w Kościele pw. bł. Władysława w Gielniowie. Na w/wym. mszy była obecna osoba z dodatnim wynikiem COVID-19, stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy. Zgłoszeń można dokonywać drogą mailową pod adresem: przysucha@psse.waw.pl lub telefonicznie pod numerami: 48 675 24 22, 48 675 23 37 lub 798 875 743 i 798 949 391.

Zarówno parafia pw. bł. Władysława w Gielniowie, jak i sanepid w Przysusze, apelują do wszystkich wiernych, którzy znaleźli się tego dnia w kościele podczas ceremonii, o niezwłoczne zgłoszenie się do stacji sanepidu.

Co sądzisz o tych dramatycznych doniesieniach? Czy faktycznie przy zachowaniu obecnych zasad sanitarnych mogło dojść do transmisji koronawirusa?

O tym pisaliśmy: Od 15 czerwca wznawiają działalność sanatoria. Czy pojawią się w nich kuracjusze?

Zerknij także tutaj: Papież Franciszek pomoże tym, którzy ucierpieli przez pandemię. Duchowny zaapelował do wszystkich kapłanów na świecie

Przypominamy o: Andrzej Duda odwiedził jednego z uczestników programu „Rolnik szuka żony”. Internauci komentują zaskakujące zachowanie prezydenta