Pospolite banany, które w innych częściach świata nazywa się pizangami, rajskimi figami czy muzami to jedne z najbardziej lubianych owoców tropikalnych wśród Polaków. Są często głównym punktem deserów, czy jako dodatek do innych dań. Niewiele osób wie jednak, że ich skórka może się przydać jako remedium na wiele domowych problemów. Zastosowań skórki banana są setki, ale w kilku sprawach jest wręcz niezastąpiona. Gdzie może się przydać?

Banany to w Polsce jedne z najbardziej popularnych owoców. Robi się z nich desery, ale najchętniej zjada na surowo. Niewiele osób wie jednak, że skórka banana – która przeważnie ląduje w koszu – może się naprawdę przydać. Jest również jadalna!

Skórka banana przydatna w domu! Rozprawi się z robakami, zatuszuje rysy, odplami, warto zostawić ją przy niedojrzałych owocach

Banany to skarbnica potasu i to właśnie dzięki jego dużej zawartości skórkę banana używa się w dużej mierze w ogrodnictwie. To doskonały pokarm dla roślin, a można użyć jej na dwa sposoby – albo jako odżywki do roślin (skórkę pokroić na kawałki, wrzucić do słoika, zalać wodą, poczekać tydzień i używać, albo jako nawóz, zakopane w doniczce lub ziemi. Można wrzucić je do kompostu lub wewnętrzną stroną wypolerować liście kwiatów doniczkowych.

Świetnie sprawdzą się również jako środek na robaki - bananowe obierki watro wrzucić do plastikowego otwartego pudełka, nakryć go folią spożywczą, obciągniętą gumkami, nakłuć ją i postawić w miejscu gromadzenia się insektów np. w kuchni. Sprawdzi się na muchy owocówki, mszyce, ćmy.

fot. YouTube

Skórka banana na rysy i jako odplamiacz

Porysowane płyty CD i DVD – wystarczy przetrzeć i są jak nowe, podobnie jest ze skórzaną galanterią. Skórka banana doskonale działa również w przypadku plam z atramentu, podziała w chwilę.

Jeśli w palec lubi ciało wbije się nam drzazga to użycie skórki banana to doskonały pomysł. Wystarczy nałożyć skórkę na to miejsce i poczekać pół godziny. Skórka banana „wyciągnie” drzazgę. Równie dobrze nada się po ukąszeniach komarów.

Skórka banana jako kosmetyk i naturalny „dojrzewacz” owoców

Skórka banana przyda się szarej, zmęczonej cerze, a także suchej i podrażnionej – można stosować w formie okładu. Siniaki i przebarwienia równie szybko znikną, a włosy potraktowane szamponem ze skórką bananową w środku zyskają blask i objętość – banan zawiera naturalny silikon.

Jeśli kupiliśmy niedojrzałe tropikalne owoce – mango czy awokado – warto obłożyć je skórką banana. Będą do zjedzenia drugiego dnia.

fot. YouTube

Jak informował portal "Życie": W INTERNECIE ZNALAZŁO SIĘ PRZYPRAWIAJĄCE O CIARKI NAGRANIE MIESZKAŃCA POŁUDNIA POLSKI. SCENY JAK Z FILMU, POGODA DAŁA POPALIĆ

Przypomnij sobie: ZNANY POLITYK ZOSTAŁ OJCEM PO RAZ JEDENASTY. OKOLICZNOŚCI NARODZIN DZIECKA ZADZIWIAJĄ, INFORMACJE O MATCE MALUSZKA SĄ TRUDNE DO UWIERZENIA

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITE WSPOMNIENIE KSIĘDZA O OSTATNICH GODZINACH ŻYCIA WOJCIECHA JARUZELSKIEGO. DO TEJ PORY NIKT NIE WIEDZIAŁ O JEGO FINALNYCH SŁOWACH