Podstawą dobrze zrobionych kotletów mielonych jest idealna kompozycja mięs. Warto połączyć ze sobą dwa gatunki, na zasadzie pół na pół – mięsa chudego z tłustym. Najczęściej wybieranym mięsem na kotlety mielone jest mielona łopatka wieprzowa, gdyż zawiera odpowiedni stosunek ilości tłuszczu do białka. Ile mięsa przygotować na obiad dla od 2 do 4 osób? Dobrze ejst przygotować około pół kilograma.

Każda pani domu walczy o tytuł królowej kotletów mielonych. Choć to jedno z ulubionych dań na rodzinny obiad to nie jest ono tak proste w wykonaniu, jak może się wydawać. Sekret idealnych kotletów mielonych tkwi w sposobie przygotowania mięsa i dodatkach. Jak zrobić je na tip-top?

Idealne kotlety mielone! Jak je przygotować, by rozpływały się w ustach i zostały hitem wśród domowników?

Zanim samodzielnie zmielimy mięso – bo warto wiedzieć, że takie kotlety są najsmaczniejsze – trzeba je umyć, oczyścić z błon i zbędnych elementów, usunąć kości i części chrzęstne, po czym pokroić w drobną kostkę. Tak przygotowane mięso trzeba przepuścić przez maszynkę do mięsa, posolić, po czym zostawić na godzinę w lodówce.

W tym czasie trzeba zrumienić na oleju pokrojona w kostkę cebulę i namoczyć w mleku lub wodzie czerstwą bułkę bądź dwie kromki chleba.

Jak radzi serwis kobieta.interia.pl, masę mięsną na kotlety warto wyrabiać w szklanej lub metalowej misce. Do środka powinno trafić jajko, cebulka, odciśnięte z nadmiaru płynu pieczywo, ząbek czosnku rozgnieciony z solą i przyprawy – pieprz i majeranek.

Wyrabianie masy powinno trwać dość długo i dopiero na koniec warto dodać 2 łyżki bułki tartej. Z masy forujemy kule, które spłacamy i panierujemy w bułce tartej.

Ważną zasadą jest również to, by kotlety smażyć na smalcu, jeśli są z wieprzowiny i w niedużej liczbie naraz. Trzeba kontrolować temperaturę smażenia, by nie spalić kotletów – wówczas będą ciemnobrązowe na zewnątrz, a surowe w środku.

Jak informował portal "Życie": W INTERNECIE ZNALAZŁO SIĘ PRZYPRAWIAJĄCE O CIARKI NAGRANIE MIESZKAŃCA POŁUDNIA POLSKI. SCENY JAK Z FILMU, POGODA DAŁA POPALIĆ

Przypomnij sobie: ZNANY POLITYK ZOSTAŁ OJCEM PO RAZ JEDENASTY. OKOLICZNOŚCI NARODZIN DZIECKA ZADZIWIAJĄ, INFORMACJE O MATCE MALUSZKA SĄ TRUDNE DO UWIERZENIA

Portal "Życie" pisał również: NIESAMOWITE WSPOMNIENIE KSIĘDZA O OSTATNICH GODZINACH ŻYCIA WOJCIECHA JARUZELSKIEGO. DO TEJ PORY NIKT NIE WIEDZIAŁ O JEGO FINALNYCH SŁOWACH