Niewiedza szkodzi, a czasem potrafi nas nie tylko zaprowadzić na manowce, ale doprowadzić do zniszczenia własnego zdrowia. Folia aluminiowa istnieje w każdym domu i dzięki swojej uniwersalności przydaje się w niemal każdej sytuacji. Upiec rybę w piekarniku? Wystarczy zapakować ją w folię z cytryną, koperkiem i odrobiną masła. Zapakować kanapki do szkoły? W ruch idzie arkusz folii aluminiowej.

Ma ona multum zastosowań, jednak wiele osób nie ma pojęcia, jak prawidłowo z niej korzystać. Mogłoby się wydawać, że tak prosty przedmiot nie kryje żadnych tajemnic i możemy używać go, jak dusza zapragnie. To popularny błąd, który w tym przypadku może nas słono kosztować. Zdrowia w końcu nikt nam nie zwróci. O czym mowa?

Chyba nie ma człowieka, który potrafi sobie dziś wyobrazić kuchnię bez szeleszczącej folii wykonanej z aluminium. Ma tak wiele zastosowań i jest zawsze pod ręką. Niewielu z nas jednak wie, która strona folii aluminiowej może mieć kontakt z żywnością.

Folia aluminiowa ma swoje tajemnice! Która strona nadaje się do kontaktu z żywnością i dlaczego?

Jak przekonuje portal lelum.pl, obie strony arkusza folii aluminiowej na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym, oprócz tego, że jest błyszcząca, a druga matowa. Ma to jednak swoją ważną przyczynę. To właśnie tym powinnyśmy się kierować podczas używania folii aluminiowej. Ma to wielkie znaczenie dla naszego zdrowia!

Strona matowa nadaje się do pakowania kanapek i innej świeżo przygotowanej żywności, gdyż nie przepuszcza powietrza ani światła. Strona matowa natomiast kumuluje ciepło i podnosi temperaturę.

Tą stroną powinniśmy zatem owijać produkty do pieczenia w piekarniku. W ten sposób będą gotowe znacznie szybciej. Warto jednak w ogóle ograniczyć użycie folii aluminiowej w kuchni. Zawiera bowiem szkodliwy dla naszego mózgu i układ nerwowego glin!

Jak informował portal „Życie”: NIETYPOWY NALOT NA CZĘSTO KUPOWANYCH OWOCACH POWINIEN MOCNO ZANIEPOKOIĆ POLAKÓW. JEST DLA NAS BARDZO NIEKORZYSTNY, JAK SIĘ GO POZBYĆ ZE SKÓRKI

Przypomnij sobie: KOBIETA MOŻE CZUĆ SIĘ PIĘKNA W KAŻDYM WIEKU. NIESAMOWITA PRZEMIANA TEJ KOBIETY POKAZUJE, ŻE NIE WARTO PATRZEĆ NA DATĘ URODZENIA

Portal „Życie” pisał również: NIESAMOWITA SYTUACJA Z UDZIAŁEM KOTA. GDY TYLKO DZIEWCZYNKA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, ZROBIŁ COŚ, CZEGO NIKT SIĘ PO NIM NIE SPODZIEWAŁ