Jak podaje portal „Pikio”, w trakcie prania wiele osób popełnia błędy, które sprawiają, że ciuchy tracą fakturę i intensywny kolor. Wiedząc czego się wystrzegać zapewnimy naszym ubraniom dłuższe życie.

Błędy i patenty

Jednym z podstawowych błędów, jakie popełniamy w czasie prania jest dodawanie zbyt dużo detergentów. Zawsze powinniśmy stosować się do zaleceń producenta umieszczonych na opakowaniu. Taki prosty patent pozwala szybko odczuć efekty. Nie powinniśmy przesadzać również z płynami do płukania – tu także mniej znaczy więcej.

Nie należy przesadzać z ilością stosowanego odplamiacza, a także z jego częstotliwością. Należy go używać tylko wtedy, kiedy inne sposoby wywabiania plam nie sprawdziły się. Ważne jest również to, jak rozwieszamy wybrane ubrania. Automatycznych suszarek używajmy jedynie do tkanin charakteryzujących się trwałością. Te słabsze lepiej rozwiesić.

Pixabay

Detale o wielkiej wadze

Piorąc musimy pamiętać o drobnych szczegółach, na które wielu z nas nie zwraca uwagi. Jedną z nich jest zasuwanie suwaków, w ubraniach, które go mają. Pozwoli to nam uniknąć zniszczenia delikatniejszych tkanin. Zwracajmy uwagę na ćwieki, nitki i inne odstające dodatki – również one mogą uszkodzić inne tkaniny.

W przypadku wszystkich ubrań czytajmy zalecenia zawarte na metkach, które jasno określają, w jaki sposób powinniśmy konserwować odzież. Dotyczą one sposobu prania (ręczne lub w pralce), suszenia, temperatury prania i prasowania. Odzież z nadrukami powinno się suszyć na sznurkach lub ręczniku.

Piorąc delikatne tkaniny, jak kaszmir i jedwab w pralce wybierajmy programy, które są do nich przeznaczone – tylko tak unikniemy ich zniszczenia.

Pixabay

Udało się wam uniknąć tych błędów?

To też może cię zainteresować: Jak zadbać o rośliny w ogrodzie? Może Ci w tym pomóc kora

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Łatwy sposób na pozbycie się mrówek na zawsze

O tym się mówi: Duża grupa Polaków niezadowolona z wprowadzonych od poniedziałku zmian przez polskie władze. Pracownicy zdezorientowani, nie wiedzą jak postępować