Kluski, kopytka, pierogi leniwe czy ruskie, zapiekanki, frytki, puree, zupa ziemniaczana, kiszka ziemniaczana, ziemniaki z ogniska… można tak wymieniać i wymieniać! Ziemniakiem Polska stoi i choć nie jest to nasze rodzime warzywo, bo przyjechało do Europy z dalekiej Ameryki Środkowej to świetnie przyjęło się na naszym gruncie i szturmem wzięło polskie – chłopskie i szlacheckie – stoły, stając się warzywem numer jeden, niemal nieodzownym w każdym obiedzie.

Niewiele osób wie jednak, że ziemniak ma wiele różnych zastosowań, nie tylko związanym z dopieszczaniem naszego podniebienia. Warto je znać, gdyż taka wiedza może przydać się w awaryjnej sytuacji!

Ziemniaki mają wiele różnych zastosowań oprócz kulinarnego. Tak niewiele osób o tym wie, a warto wykorzystać ten prosty trik!

To, ze ziemniaki w kuchni są wprost niezastąpione to żadna nowość. Możliwości ich wykorzystania w daniach są tak ogromne, że powstają całe książki kucharskie z przepisami, w których królem jest właśnie ziemniak. Istnieje ogrom opcji na ich przyrządzenie, jednak najczęściej lądują na naszym stole jako dodatek do głównego dania, szczególnie mięs czy ryb.

źródło: Pixabay

Istnieje jednak wiele poza kulinarnych zastosowań ziemniaków, o których wiele niewiele osób. Ziemniaki świetnie sprawdzają się np. w ograniczaniu siniaków – warto przyłożyć gruby plaster tego warzywa do miejsca, w którym mamy siniak przez kilka dni, a zejdzie znacznie szybciej.

Jest jednak pewien skuteczny trik z ziemniakiem w roli głównej, który sprawi, że nasza lodówka będzie zapraszała zapachami. O co chodzi? Ziemniak sprawi, że nie będziemy musieli inwestować w chemiczne pochłaniacze wilgoci i zapachów w najważniejszym sprzęcie AGD w kuchni. Wystarczą tylko dwie sztuki, aby zneutralizować odór z lodówki!

Jak to działa? To proste! Jeśli z naszej lodówki wciąż wydobywają się brzydkie zapachy to oprócz gruntownego przejrzenia produktów i umycia sprzętu warto na koniec położyć w niej dwa przekrojone na pół umyte ziemniaki. Miąższ tego warzywa doskonale pochłania brzydkie zapachy. Wystarczy wymieniać je co 2-3 dni, by pozbyć się odoru raz na zawsze.

źródło: wallpaperflare.com

Może zainteresuje Cię to: NAUKOWCY SĄ ZGODNI. ZAJMOWANIE SIĘ WNUKAMI JEST GWARANCJĄ DŁUŻSZEGO I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA

Polecamy także: DLACZEGO NIE POWINNIŚMY USTĘPOWAĆ MIEJSCA STARSZYM OSOBOM. NAUKOWCY WYJAŚNIAJĄ

Portal "Życie" informował o: CZY PŁYNY DO JAMY USTNEJ CHRONIĄ PRZED KORONAWIRUSEM? NAUKOWCY WHO PRZEDSTAWIAJĄ RAPORT