To może być zaskakujące, ale pianka do golenia to produkt kosmetyczny, który znajdzie zastosowanie w sytuacjach, o którą nigdy byśmy go nie podejrzewali. Piankę do golenia można wykorzystać na wiele sposobów, a często jest artykułem „awaryjnym”, którego możemy użyć, gdy zabrakło tego właściwego.

Dzięki niewielkiemu opakowaniu możemy zaradzić domowym problemom niczym MacGywer! Okazuje się bowiem, że pianka do golenia ma szereg różnych zastosowań i doskonale sprawdza się m.in. podczas domowych porządków czy drobnych napraw.

Skrzypiące drzwi, a oleju do zawiasów brak? Pianka do golenia nada się idealnie!

Gdy butelka ze smarem świeci pustkami, a drzwi skrzypią tak, że aż bębenki pękają warto sięgnąć po tę alternatywę. Wystarczy nanieść niedużą ilość (jedną pompkę) na zawias i w jego zakamarki, a nadmiar zdjąć szmatką lub chusteczką. Po chwili nieznośny pisk ustanie, a my nie będziemy denerwować domowników wstając w nocy do łazienki.

źródło: dailyexpress.co.uk

Bateria łazienkowa straciła blask? Wystarczy pianka do golenia!

Osady z mydła, wody i kamień na kranie? Typowe! Czasem z nagromadzoną warstwą nie radzi sobie nawet środek do czyszczenia. W tym przypadku sprawdzi się właśnie pianka do golenia, której niedużą ilość wystarczy nanieść na brudną powierzchnię baterii. Produkt należy wetrzeć suchą szmatką i wypolerować. Dzięki temu kamień będzie osadzał się wolniej!

źródło: YouTube

Pianka do golenia na trudne plamy!

Pianka do golenia świetnie sprawdza się w przypadku tłustych i trudnych do usunięcia plam, np. z sosów. Wystarczy ściągnąć delikatnie wierzchnią warstwę plamy z materiału, a na to nałożyć piankę do golenia i miękką gąbką delikatnie wetrzeć w tkaninę. Po minucie wystarczy wypłukać gąbkę w ciepłej wodzie i zdjąć piankę, po czym przemyć wodę materiał. I już po plamie!

źródło: homehacks.co

Parujące lustro czy okulary? Pianka do golenia sobie poradzi!

Parujące lustro łazienkowe po kąpieli czy nieustannie zamglone okulary przestaną być zmorą, gdy potraktujemy je pianką do golenia. Wystarczy nanieść na ręcznik papierowy niewielka ilość kosmetyku i starannie wetrzeć. Gotowe, problem z głowy!

Może zainteresuje Cię to: NAUKOWCY SĄ ZGODNI. ZAJMOWANIE SIĘ WNUKAMI JEST GWARANCJĄ DŁUŻSZEGO I SZCZĘŚLIWEGO ŻYCIA

Polecamy także: DLACZEGO NIE POWINNIŚMY USTĘPOWAĆ MIEJSCA STARSZYM OSOBOM. NAUKOWCY WYJAŚNIAJĄ

Portal "Życie" informował o: CZY PŁYNY DO JAMY USTNEJ CHRONIĄ PRZED KORONAWIRUSEM? NAUKOWCY WHO PRZEDSTAWIAJĄ RAPORT