Faktem jest, że istnieją różne owady, a jeśli mówimy o ogrodzie, który najczęściej pojawia się w naszych obszarach, mogą być szkodliwe dla naszych roślin.

Dlatego ludzie od lat wymyślają różne metody zwalczania tych owadów. Dzisiaj powiem ci kilka z nich, ale najpierw sugeruję, abyś zrozumiał, czym jest mrowisko i jak działa.

Mrowisko to tak zwany dom wszystkich mrówek, w którym każdy ma obowiązki. Głównym celem walki z mrówkami jest zniszczenie macicy, która składa jaja i rozmnaża mrówki.

Pierwszy sposób jest delikatny

Jeśli nie chcesz skrzywdzić mrówek, ale musisz usunąć je ze strony, możesz ostrożnie wykopać mrowisko i przenieść je w miejsce, w którym nie zaszkodzą. Pamiętaj, że dół powinien mieć nie mniej niż pół metra głębokości, najlepiej nawet nieco więcej.

Następnie ostrożnie wepchnij mrowisko do odpowiedniego pojemnika i przenieś do wyznaczonego miejsca.

Drugi sposób — chemikalia

Jeśli życie mrówek nie przeszkadza ci bardzo i musisz je szybko zniszczyć, możesz użyć różnych trucizn sprzedawanych w sklepie.

Jest ich wiele i wszystkie są dość skuteczne. Każde narzędzie ma odpowiednie instrukcje i jeśli zostanie wykonane poprawnie, mrówki nie będą za kilka dni.

Trzeci sposób — ocet, olej i szampon

Jeśli nie chcesz używać chemikaliów, istnieje inna sprawdzona metoda. Musisz wymieszać 0,5 litra oleju roślinnego, 0,5 litra szamponu i 0,3 litra esencji octowej.

Następnie w mrowisku musisz zrobić kilka otworów i wlać powstałą mieszaninę. Pożądane jest pokrycie wszystkiego folią.

Czwarty sposób — kwas borowy + cukier

Musimy zmieszać 1 litr gorącej wody, 10 g kwasu borowego i 2 łyżki cukru. Mieszaj wszystko do jednorodnej konsystencji. Konieczne jest wykonanie kilku otworów w mrowisku i wypełnienie tam otrzymanej mieszanki. Za 2-3 dni nie będzie śladu mrówek.

Nie zapomnij także o walce z mszycą, ponieważ jej wydzielanie jest najlepszym pokarmem dla mrówek. A jeśli nie ma mszyc, mrówki same znikną.

Czy mrówki kiedykolwiek mieszkały w twojej okolicy?

Zobacz także: NAJBARDZIEJ KULTOWE SERIALE Z OKRESU PRL. ZNALI JE WSZYSCY POLACY. CZY PAMIĘTASZ TE PRODUKCJE

Może zainteresuje Cię to: KTO PAMIĘTA FILMY BAREI, RĘKA DO GÓRY. Z OKAZJI URODZIN PRZYPOMINAMY JEGO KULTOWE DZIEŁA