Istnieje wiele roślin, które mogą pięknie ozdobić nasze mieszkanie. Dodatkowym atutem posiadania sporej ilości kwiatów jest również fakt, że większość z nich doskonale oczyści powietrze, a także pomoże nam się zrelaksować.

Jednak są takie rośliny, których należy się wystrzegać – mogą zaszkodzić nie tylko zwierzętom, ale również ludziom. To szczególnie ważne dla osób, w których mieszkaniach przebywają dzieci – maluchy mogą zjeść fragmenty roślin, a skutki mogą się okazać opłakane.

Trujący Zamiokulkas zamiolistny

Zamiokulkas zamiolistny jest bardzo popularną rośliną domową. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że ten z pozoru niewinny kwiat jest niezwykle trujący.

Zamiokulkas jest rośliną, która może spowodować u człowieka reakcje alergiczne, wymioty czy podrażnienie błon śluzowych. Roślina ta wydziela niekorzystny dla naszego organizmu, a konkretniej dla naszych nerek oraz wątroby, szczawiany wapnia.

Kwiat/zamiokulkas fot. fajnyogrod.pl
Kwiat/zamiokulkas fot. fajnyogrod.pl
Kwiat/zamiokulkas fot. fajnyogrod.pl

To właśnie z powodu tej trującej substancji, roślina ta nie powinna być hodowane w domu, w którym znajdują się zwierzęta oraz dzieci. Nawet minimalne spożycie kawałka liścia może spowodować zatrucie.

Zamiokulkas zamiolistny może wywołać u zwierząt lub dzieci także reakcję alergiczną, która wymaga pilnej konsultacji lekarskiej. Jej zbagatelizowanie może spowodować groźny obrzęku górnych dróg oddechowych prowadzące do ogromnych duszności.

Dlatego też, wszyscy ci, którzy zamierzają hodować te rośliny w swoim domu, powinni zastosować wszelkie środki ostrożności, by nie dopuścić do sytuacji, w której to ucierpią zwierzęta dzieci.

Kwiat/zamiokulkas fot. koty.pl
Kwiat/zamiokulkas fot. koty.pl
Kwiat/zamiokulkas fot. koty.pl

Zobacz także: NAJBARDZIEJ KULTOWE SERIALE Z OKRESU PRL. ZNALI JE WSZYSCY POLACY. CZY PAMIĘTASZ TE PRODUKCJE

Może zainteresuje Cię to: KTO PAMIĘTA FILMY BAREI, RĘKA DO GÓRY. Z OKAZJI URODZIN PRZYPOMINAMY JEGO KULTOWE DZIEŁA