Cytryna jest prawdziwą witaminową bombą. Jest źródłem witamin C, A, E, B6 a także wapnia, potasu, magnezu, fosforu i cynku. Niewątpliwie pomaga w leczeniu przeziębienia. Cytryna oprócz tego posiada jeszcze inne umiejętności. Jakie?

Cytryna poradzi sobie z plamami na białych tkaninach

Jak się okazuje cytryna jest świetnym środkiem odplamiającym. Dzięki jej wybielającemu działaniu, bez problemu pozbędziesz się uciążliwych plam.

Każdy z nas choć raz zmagał się z trudnymi do usunięcia plamami. Jednymi z nich są te, zlokalizowane pod pachą białych ubrań. Powstające od antyperspirantów, ciężkie do zniwelowania plamy można łatwo usunąć. Wszystko za pomocą sprawdzonym domowych sposobów. Wśród nich znajduje się jeden, szczególnie skuteczny, w którym pomoże nam… cytryna!

Pomaga poizbyć się trudnych plam

Aby przyrządzić środek, dzięki któremu pozbędziemy się plam z białych koszul, potrzebna będzie nam cytryna. Z jednej sztuki owocu należy wycisnąć sok. Następnie do uzyskanego soku dodaj wodę. Ilość wody musi być równa ilości soku. Gotową mieszkankę nakładamy na plamę i pozostawiamy na pół godziny. Po upływie tego czasu, pierzemy jak zawsze.

Cytryna świetnie sprawdza się także przy usuwaniu pleśni czy rdzy. Aby pozbyć się z tkanin pleśni czy rdzy, wystarczy przygotować mieszankę z soli i soku z cytryny. Składniki należy połączyć w taki sposób, aby powstała pasta. Gotowy produkt nakładamy na plamę i wystawiamy na słońce. Promienie słoneczne powinny wybielić rdzę

Cytryna wzmacnia także działanie proszku wybielającego. Aby proszek był bardziej skuteczny wystarczy wlać szklankę soku z cytryny do bębna pralki.

Przypomnij sobie o: NIETYPOWE ZASTOSOWANIE SODY OCZYSZCZONEJ. NIE MIAŁEŚ O NICH POJĘCIA

Portal "Życie" pisał również: MAŁO KTO O TYM SŁYSZAŁ. OTO KILKA NIETYPOWYCH ZASTOSOWAŃ PROSZKU DO PIECZENIA