Kto by pomyślał, że owijanie ciała folią aluminiową może przynieść wiele wspaniałych efektów. Jak się okazuje, taka metoda świetne sprawdzi się w przypadku zmęczenia czy bólów stawów. Co więcej łagodzi poparzenia i pomaga pozbyć się objawów przeziębienia.

Poza tym folia aluminiowa ma także inne zastosowania nie związane ze zdrowiem, które mogą Cię zaskoczyć. Sprawdź, do czego możesz jej użyć!

Jak zwalczyć objawy przeziębienia?

Masz dość uporczywego kaszlu lub innych objawów przeziębiania? Istnieje sposób, aby prędko pozbyć się choroby. W tym celu należy owinąć stopy papierem alumionowym i pozostawić na około godzinę. Następnie powinny pozostać odkryte przez 30 minut, po czym można zawinąć je jeszcze raz. Taka czynność powinna być powtarzana co wieczór. Po upływie 2 dni z pewnością poczujesz ulgę!

Metoda na ból

Owijanie stawów folią aluminiową to doskonałe rozwiązanie, aby złagodzić ból. Dobrym pomysłem jest skorzystanie w tym celu z bandaża. Wystarczy przed pójściem spać owinąć folią aluminiową w miejscu bólu i pozostawić do rana. Najlepiej ppwtarzać czyność przez około tydzień.

Wyeliminuj zmęczenie!

Kolejna podpowiedź odnosi się do zmęczenia. Aby przestać je odczuwać wystarczy kilka większych części folii aluminiowej schować w zamrażalce na około cztery godziny. Schłodzone kawałki należy położyć na twarzy w okolicach policzków i oczodołów. Pomaga to odprężyć i zlikwidować wory pod oczami.

Folia aluminiowa zamiast lejka

Zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba przelać lub przesypać coś z jednego naczynia do drugiego. W takim przypadku przydatny okazuje się lejek. Jeśli jednak nie posiadasz go w domu możesz zastosować pewien trik. Wystarczy odpowiednio zwinąć kawałek folii aluminiowej na podobieństwo lejka. Możesz być pewien, że nic nie przecieknie!

Błyskawiczne prasowanie

Każdy kiedyś znalazł się w sytuacji, kiedy trzeba było coś wyprasować, a nie było na to czasu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po folię aluminową. Wystarczy owinąć nią ubrania, a następnie uprasować. Dzięki temu obie strony pozostaną uprasowane. W ten sposób zajmie to dużo mniej czasu!

Ostrzenie nożyczek

Tępe nożyczki to problem, z którym boryka się czasami niejedna osoba. W takim przypadku można skorzystać z pewnej sztuczki. W tym celu należy chwycić duży kawałek folii aluminowej i pociąć ją na mniejsze części. Gotowe! Nożyczki powinny być ostre jak maczeta.

Sposób na elektryzowanie

Przyciąganie elektrostatyczne potrafi być dosyć kłopotliwe. Istnieje jednak prosta metoda, aby tego uniknąć. Dobrym rozwiązaniem jest owinięcie piłeczki przy pomocy folii aluminowej i przetrzeć nią ubranie. Problem rozwiązany!

Zwiększ zasięg swojego Wi-Fi!

Czasami w niektórych częściach domu można zaobserwować zanik sieci Wi-Fi. Wtedy warto stworzyć "ekran" z folii aliminowej i umieścić na ścianie w miejscu, gdzie wystąpił problem. W ten sposób powinna zwiększyć się siła zasięgu.

Może zainteresuje Cię to: OTO KILKA PRAKTYCZNYCH ZASTOSOWAĆ ROLEK PAPIERU TOALETOWEGO. TE TRIKI SĄ NAPRAWDĘ GENIALNE

Zobacz także: PROSZEK DO PIECZENIA WSYPANY DO BUTÓW DAJE NIESAMOWITE EFEKTY. DLACZEGO WARTO GO UŻYWAĆ

Portal "Życie" poleca: JUŻ WIADOMO, KIEDY ZACZNĄ KRĘCIĆ KOLEJNĄ CZĘŚĆ "RANCZA". CZY NA PLANIE POJAWI SIĘ TEŻ PAWEŁ KRÓLIKOWSKI