Na naszych półkach wciąż wrasta ilość kosmetyków do włosów. Mamy szampony, mamy odżywki, olejki, maski, a mimo wszystko bywa, że nasze problemy nie znikają. Włosy bywają przetłuszczone, puszą się a nawet wypadają. Zapominamy, że w walce o piękne włosy uwagę w pierwszej kolejności powinnyśmy poświęcić skórze głowy.

Skóra jest najważniejszym elementem do pielęgnacji. Tam powstają włosy. Tam skrywa się opuszka oraz macierz włosa. Tlen przekazywany jest przez brodawkę. To właśnie od jej kondycji zależy stan włosów. Tworzy się tam właśnie pierwsza bariera ochronna przed zanieczyszczeniami krążącymi w powietrzu.

Jeśli skóra na głowie staje się napięta i przesuszona lub pojawiają się wypryski, powinniśmy od razu zastosować działania pielęgnacyjne. O skórę na głowie powinniśmy dbać równie dobrze co o skórę na ciele. W przypadku jakichkolwiek niepokojących nas zmian powinniśmy udać się do specjalisty.

Szampony i odżywki to nie jedyne środki. Powinniśmy również suplementować się. Trycholog. Tak nazywa się specjalista, który zajmuje się zdrowiem naszej skóry. To, co powinno nas zaniepokoić to między innymi nadmierne wypadanie, podrażnienia czy substancja oleista, zbierająca się na szczotce.

Jednym ze środków dbałości o skórę głowy są dobre kosmetyki. Na nasze problemy powinna pomóc odpowiednia pielęgnacja. W pierwszej kolejności należy dobrać odpowiedni szampon. Postaw na kosmetyki, które nie pozbawią włosów i skóry naturalnego nawilżenia. Unikaj silnych detergentów - mogą one sprawić, że skóra będzie nadmiernie przesuszona. Tym samym zwiększy się produkcja sebum, a włosy zaczną się przetłuszczać.

Żeby skóra na naszej głowie była właściwie oczyszczona, można zastosować peeling. Usuwa on resztę kosmetyków oraz zanieczyszczeń. Złuszczamy w ten sposób martwy naskórek oraz odblokowujemy mieszki włosowe.

W wyborze produktów warto postawić na znaną i sprawdzoną markę, uznaną przez wiele kobiet.

Warto sobie przypomnieć: NAJNOWSZY TREND W MAKIJAŻU. EFEKT GLASS SKIN. JAK GO UZYSKAĆ

Portal "Życie" pisał: PROSZEK DO PIECZENIA WSYPANY DO BUTÓW DAJE NIESAMOWITE EFEKTY. DLACZEGO WARTO GO UŻYWAĆ

Portal "Życie" pisał również o: WYCIEKŁO NAGRANIE Z PREMIEREM W ROLI GŁÓWNEJ. PODAŁ SIĘ DO NATYCHMIASTOWEJ DYMISJI