Przesuszona skóra na łokciach

Skóra na łokciach pozbawiona jest gruczołów łojowych, dlatego z wiekiem traci lipidy, a w okresie jesienno-zimowym, gdy powietrze jest suche, a my nosimy grube ubrania, dodatkowo rogowacieje. Ważne jest aby regularnie nawilżać skórę w tych miejscach. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale może być nawet bolesne.

Wymyślne preparaty w drogeriach i aptekach mogą kosztować naprawdę krocie, a okazuje się, że kilka produktów codziennego użytku, może nam pomóc w rozwiązaniu problemu. Co więcej, działają one lepiej niż niejedne drogeryjne peelingi.

Domowe sposoby na suchą skórę na łokciach raczej nie wydają się spektakularne, jednak ich regularne stosowanie potrafi zdziałać cuda. Efekt jest o wiele lepszy niż zabiegi w najdroższym spa. Ten domowy trik na dobre pozwoli zapomnieć o tym wyjątkowo uciążliwym problemie.

Domowy sposób na gładką skórę

Pierwszym i jednocześnie najważniejszych krokiem, który pozwoli nam cieszyć się gładką skórą na łokciach, jest regularne wykonywanie peelingu. Okazuje się, że wcale nie trzeba przeznaczać na niego kosmicznych pieniędzy, gdyż można przygotować go samemu. Wystarczy tylko kilka rzeczy, które zazwyczaj znajdują się w każdej kuchni.

Przepis 1. 2 łyżki cukru i łyżka mleka.

Przepis 2. Łyżka soku z cytryny i 2 łyżki grubej soli.

Przepis 3. 2 łyżki płatków owsianych i łyżka jogurtu naturalnego.

Każda z przedstawionych receptur może nam pomóc. Może je także stosować wymiennie co 3-4 dni. Ich regularne stosowanie pomoże nam w zwalczaniu tego nieprzyjemnego problemu.

Drugim krokiem jest codzienne nawilżenie przesuszonej skóry. Najlepiej się do tego nadają kosmetyki uzupełniające lipidy, czyli zawierające ceramidy. W składzie takiego produktu powinny znaleźć się substancje zatrzymujące wodę w skórze, np. lanolina lub gliceryna oraz mocznik.

Portal "Życie" pisał: W MIJAJĄCYM ROKU W ŻYCIU GWIAZD DZIAŁO SIĘ WIELE. O TYCH HISTORIACH BYŁO NAPRAWDĘ GŁOŚNO