Dbanie o stopy powinno być popularne nie tylko w sezonie letnim, kiedy na ulicach królują klapki i sandały, ale także zimą. Całoroczne dbanie o stopy sprawi, że przygotowując je do sezonu, będziemy mieć z nimi znacznie mniej pracy niż po zaniedbanej zimie. Z tej okazji warto spróbować domowych sposobów, które przydadzą się w pielęgnacji.

Zaletą stosowania domowych sposobów jest przede wszystkim to, że wykorzystywane do pielęgnacji składniki, zazwyczaj znajdują się w domu każdego z nas.

Jak podaje Pikio, jedną ze skutecznych metod dbania o stopy jest moczenie ich w wodzie z… musztardą!

Jak się okazuje, sposób jest sprawdzony. Znalazł się w sieci dzięki kobiecie, która idąc za rada swojej babci, zastosowała go. Po tym, jakie efekty dał zabieg, kobieta postanowiła podzielić się nim z innymi.

Do przeprowadzenia pielęgnacji z użyciem musztardy potrzebujemy miski z gorącą wodą oraz wyżej wspomnianej musztardy.

Moczenie stóp w wodzie z musztardą najlepiej wykonywać wieczorem. Kąpiel stóp powinna trwać około godziny. Po upływie czasu należy posmarować stopy regenerującym, nawilżającym kremem a następnie włożyć skarpety. Aby zabieg był skuteczny należy spędzić w nich całą noc.

Po nocy spędzonej w skarpetkach, stopy będą delikatne i gładkie w dotyku. Dzięki temu zabiegowi skutecznie pozbędziemy się szorstkich i pękających stóp.