Już niebawem ceny energii elektrycznej znacznie wzrosną. Politycy Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że za prąd zapłacimy więcej, niż zapowiadała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Do niedawna rząd zdecydowanie odżegnywał się od podwyżek cen prądu. W połowie listopada wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział, że w najbliższym czasie nie będzie żadnych podwyżek cen energii elektrycznej dla indywidualnych odbiorców.

Niestety PiS już wycofał się ze swoich słów. Niedawno minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała bowiem, że podwyżki będą, lecz w nieznacznej kwocie. W rozmowie z portalem Gazeta kobieta podkreśliła, że wzrostu cen o 5-7 procent „nie można nazywać podwyżką”.

Piotr Borys z Koalicji Obywatelskiej podkreślił, że w ten sposób rządzący łamią swoje obietnice. Politycy zapewniali bowiem, że podwyżek dla konsumentów na razie będzie:

Z obietnic PiS dotyczących utrzymania cen prądu zostało jedno wielkie nic. Na początku słyszeliśmy, że nie będzie podwyżek, potem, że będą tylko dla firm, a na końcu z ust pani Emilewicz dowiedzieliśmy się, że rząd planuje podwyżkę na poziomie 5-7 procent.

Teraz Koalicja Obywatelska zweryfikowała słowa minister rozwoju. Członkowie tej partii zapewniają, że czekają nas drogie święta. Podwyżki cen prądu będą bowiem wyższe, niż zapowiadano.

Za energię elektryczną polscy odbiorcy indywidualni zapłacą dużo więcej, niż zapewniała Jadwiga Emilewicz. Oznacza to, że podwyżki cen prądu będą wyższe niż 5-7 procent.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zaapelowali już do rządu o ujawnienie realnych kosztów cen prądu dla gospodarstw domowych i dla firm. Posłanka KO, Marta Goblik, w trakcie konferencji prasowej podkreśliła, że PiS bez zahamowań łamie obietnice składane Polakom:

To ten rząd, który zapowiadał, że Polacy nie odczują wzrostu cen prądu, że firmy, przedsiębiorstwa nie odczują tego na własnej skórze.

Na portalu "Życie" dowiesz się... PILNA WIADOMOŚĆ OD SAMORZĄDÓW, NIE MA PIENIĘDZY NA PENSJE. CZY TO OZNACZA BRAK WYPŁAT TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI
Warto sobie przypomnieć... ZMIANY W KODEKSIE PRACY 2020 ODCZUJĄ WSZYSCY PRACOWNICY. CHODZI RÓWNIEŻ O WYMIAR URLOPU
Na portalu "Życie" przeczytasz również o... ZUS OBNIŻYŁ EMERYTURĘ JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. POMIMO TEGO, PREZES NADAL DOSTAJE CO MIESIĄC KOKOSY