Prawo i Sprawiedliwość szuka nowych dróg zwiększenia wpływów do budżetu. Skutecznym sposobem na uzyskanie tego efektu będzie zrównanie składek na ZUS płaconych przez wszystkich zatrudnionych. Już niebawem zarówno osoby pracujące na umowę-zlecenie, jak i umowę o dzieło, mogą płacić pełną składkę do ZUS.

Pod hasłem walki z umowami śmieciowymi PiS chce zwiększyć składkę na ZUS, która przez pracowników zatrudnionych na umowę zlecenia, płacona jest tylko do pewnego poziomu. Oznacza to zwiększenia kosztów dla pracodawców i niewykluczone, że również wywoła problemy dla tysięcy pracowników.

Wcześniej pojawił się kontrowersyjny projekt zrównania wymiaru urlopu wypoczynkowego dla wszystkich pracowników niezależnie od wypracowanych przez nich lat pracy. Taka perspektywa nie zachwyciła wszystkich i spotkała się z wieloma dyskusjami. Z tego powodu zmiana nie przeszła w tym roku, ale być może już za kilka miesięcy wszyscy pracownicy będą mieli 26 dni urlopu wypoczynkowego.

Obecnie, aby osiągnąć maksymalny wymiar urlopu wypoczynkowego, należy przepracować 10 lat. Wiele osób korzysta z faktu, że do stażu pracy doliczane są też studia. Tytuł inżyniera daje dodatkowe 3 lata, a tytuł magistra 8 lat.

Wielu pracowników uważa nie tylko, że konieczne jest zrównanie wymiaru urlopu dla wszystkich do 26 dni rocznie. Pojawiają się też oczekiwania, aby dni wolnych było jeszcze więcej.

Wirtualna Polska przeprowadziła ankietę, z której wynika, że 64 proc. badanych pracowników twierdzi, że dni wolnych jest obecnie zdecydowanie za mało lub raczej za mało. Z kolei 6 proc. badanych uważa, że 26 dni urlopu wypoczynkowego to za dużo. 30 proc. nie miało zdania.

Przypomnij sobie o… ZUS WPROWADZA ZMIANY DOT. ZASIŁKÓW CHOROBOWYCH. REKORDZISTKA POBRAŁA AŻ 40 TYS. ZŁOTYCH

Jak informował portal Życie: ZUS ZADZIWIŁ WSZYSTKICH. TYLE BĘDĄ WYNOSIĆ EMERYTURY W POLSCE ZA KILKADZIESIĄT LAT

Portal Życie pisał również o… SŁAWNI MILIONERZY RADZĄ JAK STAĆ SIĘ BOGATYM . WYSTARCZY WPROWADZIĆ DO SWOJEGO ŻYCIA 8 POZYTYWNYCH NAWYKÓW