Glass skin to trend, który przywędrował do Europy z Azji, a dokładnie z Korei. Polega on na ta tym, iż kobiety mogą pochwalić się nieskazitelnie gładką i świetlistą cerą niczym tafla szkła. Efekt szklanej cery łączy się po części z efektem cery porcelanowej.

Z tym, że ta druga odnosiła się głównie do jasnej karnacji i rezygnacji z brązerów i ciemnych cieni. Glass skin z kolei, skupia się przede wszystkim na rozświetleniu. Z efektem skóry porcelanowej łączy go to, iż w makijażu stawia się na naturalność.

W ostatnim czasie coraz popularniejsze stają się tzw. „make up, no make up”. Mianowicie nowy trend polega na tym, by malować się w najbardziej naturalny sposób. Mocno podkreślone oczy i wyraziste usta odchodzą powoli do lamusa.

Skóra gładka jak tafla szkła

Glass skin to efekt idealnej cery pozbawionej niedoskonałości. Charakteryzuje się tym, że skóra ma aksamitną fakturę i jednolity kolor. Ważne jest to, aby lekko lśniła. To tzw. naturalny glow. Makijaż, który ma dawać efekt glass skin rezygnuje z ciężkich i mocno kryjących podkładów.

Effekt transparentnej cery ma ujawniać piegi lub naturalne znamiona. Jedyne czego, nie powinien ukazywac to rozszerzonych porów, pękających naczynek czy pryszczy.

Jak uzyskać efekt glass skin?

Uzyskanie efektu skóry gładkiej jak tafla szkła nie jest łatwe. Podstawą jest tutaj pielęgnacja. Tylko zadbana cera, pozbawiona niedoskonałości może stanowić idealną bazę glass skin. Makijaż jest więc jedynie dodatkiem podkreślającym zdrowy stan cery.

Nic dziwnego, że efekt ten wywodzi się właśnie z Korei. Koreanki znane są głównie z tego, że posiadają nieskazitelne cery bez widocznych porów i wyprysków.

Koniecznie trzeba więc wprowadzić w życie codzienną pielegnację polegającą na dokładnym demakijażu, późniejszym oczyszczeniu i tonizowaniu skóry oraz nakładaniu nawilżających kremów odpowiednich do rodzajów cery.

Warto pamiętać także o regularnym złuszczaniu cery. Co 2-3 powinno się, zdaniem Koreanek, wykonywać peelingi. Najlepiej, jeśli są to peelingi naturalne np. kawowe.

Makijaż może Ci w tym pomóc!

Przed nałożeniem makijażu Koreanki zalecają odpowiednie przygotowanie cery. Dobrym pomysłem jest stosowanie maseczek nawilżających i redukujących podrażnienia.

Po nałożeniu kremu nawilżającego należy zastosować rozświetlajacy, lekki podkład. Nie trzeba zakrywać pieprzyków i piegów, w końcu liczy się efekt transparentności. Dodatkowo można użyć również rozświetlających korektorów, które zakryją niepożądane cienie pod oczami.

Na powieki wystarczy nałożyć delikatną warstwę jasnych, świetlistych cieni. Koniecznym dopełnieniem makijażu jest użycie rozświetlacza na policzki.

Tyle wystarczy, by uzyskać efekt pięknie rozświetlonej cery.

Warto sobie przypomnieć...NOWY TREND URODOWY. JEDNYCH ZACHWYCA, INNYCH NIEPOKOI. LUDZIE NAPRAWDĘ TO ROBIĄ

Portal "Życie" pisał: NIEZAWODNY SPOSÓB NA GŁADKIE STOPY. WYSTARCZY SIĘGNĄĆ DO LODÓWKI

Informował również...LIŚĆ LAUROWY POSIADA WIELE UKRYTYCH WŁAŚCIWOŚCI. OTO CO SIĘ STANIE GDY GO PODPALISZ