Moda ma ogromne znaczenie we współczesnym świecie. Pogoń za idealnym wizerunkiem sprawia, że wiele osób decyduje się na upiększające zabiegi, tylko po to, by nie odbiegać od sezonowych trendów.

Są jednak takie urodowe nowości, na których punkcie szaleje cały świat. I choć dla jednych takie zabiegi są przerażające, inni zachwycają się nienaturalnymi efektami. Takie sprzeczne poglądy wywołuje trend tzw. "Devil Lips".

Na czym polega nowy trend?

"Devil Lips" czyli w tłumaczeniu diabelskie usta. Jest to zabieg polegający na wstrzykiwaniu w wargi różnego rodzaju wypełniaczy, które mają nadać im falisty kształt. Efekt ma podkreślać specyficzny makijaż, sprawiający wrażenie posiadania ośmioramiennych ust.

Jak donosi portal "Pikio.pl", trend ten najprawdopodobniej po raz pierwszy pojawił się w Rosji. Niestety, nową modę szybko przechwyciły nastolatki z całego świata. Młode kobiety, które chcą być oryginalne i podążają za tym, co jest popularne śmiało decydują się na zabiegi "Devil Lips".

Lekarze ostrzegają jednak przed konsekwencjami nieprzemyślanego poddania się zabiegowi. Okazuje się, że wielu specjalistów nie wykonuje go prawidłowo, przez co, efekt końcowy nie spełnia oczekiwań. Wówczas jest już niestety za późno na to, by błąd naprawić.

Eksperci informują, że nieodpowiednio dobrany wypełniacz i dodatkowo nieumiejętnie użyty może nieść poważne konsekwencje. Substancja, która dostanie się do naczyń krwionośnych może spowodować zator i doprowadzić do martwicy tkanki.

Wstrzykiwane wypełniacze zmieniają i wyostrzają kontur ust, sprawiając, że wyglądają nienaturalnie i często monstrualnie. Jak wielu jest zwolenników tego trendu, tak i też wielu przeciwników.

Eksperymentowanie z wyglądem może nie tylko oszpecić, ale także zaszkodzić naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

A Wam jak się podobają "Devil Lips"?

Warto sobie przypomnieć...MAGICZNY ŚWIAT W KOLEKCJACH BIŻUTERII. IDEALNY CZAS NA WYBÓR ŚWIĄTECZNEGO PREZENTU

Portal "Życie" pisał...HISTORIA, KTÓRA ŁAMIE SERCA. CHŁOPIEC SZUKAŁ MAMY W BIURZE RZECZY ZNALEZIONYCH

Informował również: DZIŚ KOLEJNA ROCZNICA ŚLUBU PIERWSZEJ POLSKIEJ POWER COUPLE. DO LODOWEJ KAPLICY JECHALI SANIAMI, KTÓRE CIĄGNĘŁY RENIFERY [WIDEO]