Choinka to nieodłączny element świat Bożego Narodzenia. Wielu Polaków nie wyobraża sobie grudnia bez ubranego w kolorowe bombki i lampki drzewka. Niktórzy jeszcze przed Mikołajkami decydują się na jej zakup.

Dekorowanie drzewka jest wieloletnią tradycją. Iglaste drzewko jest uznawane za symbol życia i odrodzenia się. Idea choinki pojawiła się w XVI wieku, lecz najprawdopodobniej już wczęśniej występowała jako rajskie "drzewo poznania dobra i zła", wystawiane w Wigilię Bożego Narodzenia.

Dodatkowo, przystrojone drzewo nadaje niesamowity klimat i sprawia, że święta mają niepowtarzalny smak. Choinka jest symbolem wyjatkowych dni w roku.

Niestety, wysoka temperatura w domu powoduje, że drzewko szybko traci igły. Ci, którzy nie czekają na dekorowanie iglaków 24 grudnia, czasem muszą liczyć się z tym, że do Wigilii choinka może nieco zmarnieć. 

Okazuje się, że są jednak proste sposoby na to, by zachować świeżość świątecznego drzewka na dłużej. Na początek najistotniejsza jest kontrola wilgoci. Ważne jest, aby drzewko miało stały dostęp do wody.

Warto więc zaopatrzyć choinki w specjalne stojaki z pojemnikami na wodę. Zaleca się, aby do pojemnika przelewać ciepłą wodę, wówczas roślina będzie lepiej nawodniona.

Jest jeszcze jeden niezawodny patent. Mianowicie do wody dobrze jest wrzucić kilka miedzianych monet. Miedź zahamuje rozwój szkodliwych grzybów i bakterii i tym samym przedłuży świeżość iglastego drzewka.

Dzięki temu prostemu trikowi klimat świat będzie można zatrzymać na dłużej!

Warto sobie przypomnieć: W PAŁACU PREZYDENCKIM STANĘŁA JUŻ CHOINKA. PIERWSZA PARA POSTAWIŁA NA WYJĄTKOWE OZDOBY

Portal "Życie" pisał: PILNA WIADOMOŚĆ OD SAMORZĄDÓW, NIE MA PIENIĘDZY NA PENSJE. CZY TO OZNACZA BRAK WYPŁAT TUŻ PRZED ŚWIĘTAMI

Informował również: WYJĄTKOWE WYKORZYSTANIE PIEPRZU, WSYP JEDNĄ ŁYŻECZKĘ DO PRALKI. TEN TRIK STOSOWAŁY NAWET NASZE BABCIE