Jak podaje portal "Genialne", mole spożywcze dość mocno mogą dać nam się we znaki, tym bardziej jeśli nie zadziałamy w porę. Szkodniki te uwielbiają sypkie produkty (takiej jak m.in. mąka) i orzechy. Można je nieświadomie przynieść do domu z zakupionymi w sklepie artyskułami spożywczymi. Jak sobie poradzić z molami? Wystarczy prosta pułapka na mole. Do jej przygotowania wystarczy dwa składniki.

Jak poradzić sobie z molami spożywczymi?

Mole spożywcze bardzo szybko się rozmnażają, dlatego jeśli tylko zauważymy ich obecność, powinniśmy zacząć działać jak najszybciej. W sklepach dostępnych jest wiele różnego rodzaju pułapek i środków pomagających sobie z nimi poradzić. Możemy też pułapkę przygotować samodzielnie.

Wystarczy niewielka miseczka, w której zmieszamy ocet winny z wytrawnym winem. Produkty zwabią mole i pomogą się ich pozbyć. Co jeszcze należy wiedzieć, walcząc z molami spożywczymi.

Mole/YouTube @TipWorld.pl
Mole/YouTube @TipWorld.pl
Mole/YouTube @TipWorld.pl

Jak uchronić się przed molami?

Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się w naszej kuchni moli spożywczych, należy przechowywać wszystkie produkty sypkie w szklanych, szczelnie zamykanych pojemnikach. To samo tyczy się orzechów.

Przechowywanie produktów spożywczych/YouTube @Zombie Land
Przechowywanie produktów spożywczych/YouTube @Zombie Land
Przechowywanie produktów spożywczych/YouTube @Zombie Land

Jeśli w jakimś produkcie spożywczym odkryjemy obecność moli spożywczych, niestety musimy go całego wyrzucić, bo z dużą dozą prawdopodobieństwa mole mogły tam złożyć jaja. Należy również dokładnie umyć szafki wodą z octem.

Na wyczyszczonych półkach warto umieścić skórkę z cytryny lub pomarańczy, pomarańczę z powbijanymi nią goździkami, liście laurowe lub ziele angielskie. Mole nieszczególnie przepadają za tymi zapachami, co sprawi, że będą się trzymały z dala od naszych szafek kuchennych i trzymanych w niej produktów.

A wy, jakie macie sprawdzone patenty na mole spożywcze?

To też może cię zainteresować: Usuwanie kamienia z płytek w łazience i fug potrafi doprowadzić na skraj wytrzymałości. Istnieje prosty domowy sposób na oszczędność czasu i pieniędzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W czasach PRL-u wróżono mu wielką karierę aktorską, dziś zajmuje się czymś innym. Co aktualnie robi Maciej Góraj

O tym się mówi: Niepkojące doniesienia o stanie Lecha Wałęsy obiegły media. Były prezydent trafił do szpitala. Jaki jest jego stan