Wysokość emerytur w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Jednak okazuje się, że niektóre grupy społeczne nie muszą narzekać z tego powodu.

Wysokość emerytur to powód do sporów

Wiele osób w naszym kraju nie jest w stanie utrzymać się z emerytury jaką otrzymuje. Szczególnie ciężko jest osobom, które przewlekle chorują lub też są samotne i nie mogą liczyć na pomoc bliskich.

Na każdym kroku spotykamy starsze, schorowane osoby, które ledwo wiążą koniec z końcem. Okazuje się jednak, że nie wszyscy emeryci mają powody do narzekań.

Jak informuje portal Lelum.pl wysokość emerytury jaką otrzymują księża potrafi przyprawić o zawrót głowy.

Okazuje się, że wysokość świadczenia zależy od tego, na jakim szczeblu w hierarchii kościelnej jest duchowny. Co więcej, świadczenia dla księży są też zależne od tego ile wynosi Fundusz Kościelny.

Kwoty przyprawiają o zawrót głowy

Według informacji podawanych przez Gazetę Krakowską, proboszczowie parafii otrzymują nawet 5 tysięcy złotych miesięcznej emerytury, podczas gdy najniższa emerytura w naszym kraju wynosi 1200 złotych!

Według doniesień portalu money.pl, w 2018 roku kościół przekazał na składki z tytułu ZUS aż 147,5 milionów złotych!

Co więcej, Najwyższa Izba Kontroli poinformowała, że w 2018 roku państwo przekazało do Funduszu Kościelnego aż 20 milionów złotych więcej niż dotychczas.

Portal Lelum.pl przypomina także o ostatnich doniesieniach na temat emerytury Leszka Sławoja Głódzia, która to miała wynosić 10 tysięcy złotych miesięcznie!

Czy takie dysproporcje w emeryturach powinny być dopuszczalne? I czy duchowni powinni dostawać aż tak zawrotne kwoty po przejściu na emeryturę?

Może zainteresuje Cię to: SYTUACJA NA ŚLĄSKU NADAL NIE JEST NAJLEPSZA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ MATEUSZ MORAWIECKI

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RAPORT Z SYTUACJI SZPITALI. STAWKA DZIENNA WYŻYWIENIA POZOSTAWIA WIELE DO ŻYCZENIA

Portal Życie pisał również o… BYŁA PO DRUGIEJ STRONIE 27 MINUT. WYZNAŁA, CO ZOBACZYŁA