Jak informuje "Fakt", po dziesięciu latach służbyw śląskiej policji, na emeryturę przeszła suczka Kora. Była niezawodna podczas przeszukiwań. Narkotyki nigdzie się nie ukryły przed świetnie wyszkoloną policyjną psinką.

Dzielna Kora zwana Euforią

Materiały policyjne

Aspirant sztabowy Łukasz Brzeziński, jako jej opiekun i partner w pracy, mógł czuć się bezpiecznie i pewnie. Pracowali razem i podczas służby Kora nazywana była Euforią. Mieszkali razem i razem już pozostaną, gdyż jest to tradycja.

Całą dekadę ten zespół złożony z owczarka niemieckiego i człowieka zmagał się z przestępczym światem narkotykowym. Kora wywąchała niedozwolone substancje u niejednego gagatka. Była niezastąpiona tam, gdzie ludzkie zdolności podczas przeszukań zawodziły.

Kora zwana Euforią swoje umiejętności zdobywała wraz z asp.szt. Łukaszem Brzezińskim w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach.

Dzięki temu, prócz nieocenionej pracy, jaką Kora mogła wykonywać, zdobywała nagrody w konkursach i mistrzostwach. Przykładem jest rok 2013, kiedy to Kora vel Euforia zdobyła wraz ze swoim przewodnikiem asp. szt. Łukaszem III miejsce w XIII Kynologicznych Mistrzostwach Policji.

W 2019 roku, w trakcie Wojewódzkiego Finału XIX Kynologicznych Mistrzostwach Policji, które można było zobaczyć w symulacyjnym miasteczku, Szkoły Policji w Katowicach oraz w Porcie Lotniczym Katowicach-Pyrzowicach, osiągnęli najwyższe miejsce na podium, zdobywając pierwsze miejsce.

Katowickie dzieci z przedszkoli i placówek wczesnoszkolnych znają Korę z zupełnie innej strony. Razem z policjantami i profilaktykami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, uczyła dzieci bezpiecznego zachowania sie wobec czworonogów, w ramach programu „Bezpieczny Maluch”.

Materiały policyjne

Miejskie katowickie festyny nie mogły się w pełni odbyć bez uczestnictwa Kory. Taka jest dzielna, zdolna i pomocna!

O tym pisaliśmy: „Rysiek z Klanu” nigdy nie chwalił się swoją żoną. Mało kto wie, czym zajmuje się druga połowa Piotra Cyrwusa

Zerknij: Bartłomiej Topa przeżył coś, czego żaden rodzic nie powinien przechodzić. Dzień Ojca jest dla niego wyjątkowo trudny