Jak podaje portal "Plotek", nieco żartobliwie internauci pytają, czy żona Andrzeja Dudy swoim strojem chciała wyrazić poparcie dla Ogólnopolskiego Strajku Kobiet? Na ich celowniku znalazła się kreacja, w której Agata Kornhauser-Duda wystąpiła w czasie wizyty na Litwie.

Wizyta prezydenta Andrzaj Dudy na Litwie

Prezydent Andrzej Duda wspólnie z żoną udali się z oficjalną wizytą na Litwę. Para prezydencka uczestniczyła w przyjęciu, na które Agata Kornhauser-Duda wybrała się w sukienkę, której wzór przybrał kształ piorunu. Nie jest tajemnicą, że właśnie błyskawica stała się symbolem Strajku Kobiet.

Internauci nieco ironicznie stwierdzili, że unikająca zabierania głosu na ważne tematy polityczno-społeczne Agata Kornhauser-Duda postanowiła wyrazić swoje poparcie dla protestujących kobiet w sposób aluzyjny i symboliczny.

Agata Duda o strajku kobiet

Po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji na ulice polskich miast i miasteczek wyszły tysiące kobiet i mężczyzn, którzy manifestowali swój brak zgody na zakaz aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu lub wystąpienia u niego wad skutkujących śmiercią w łonie matki lub niedługo po urodzeniu.

Po licznych prośbach, głos w sprawie zabrała Agata Kornhauser-Duda. Nie poparła ona w sposób jednoznaczny manifestantów. Wyraziła jedynie swoje wątpliwości, co do tego, czy kobiety powinny być zmuszane do heroizmu.

YouTube

Dla was też kreacja Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy jest ukrytym symbolem poparcia dla Strajku Kobiet?

To też może cię zainteresować: Małgorzata Rozenek-Majdan zdecydowała się na zmiany w wyglądzie? Obserwatorki wytknęły, że jej twarz wygląda inaczej, gwiazda mierzy się z krytyką

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kiedy nastanie koniec pandemii? Na to wydarzenie czekają wszyscy ludzie na świecie. Czy to możliwe już na wiosnę 2021 roku? Specjaliści nie są zgodni

O tym się mówi: Półroczna Hania mierzy się za rzadką chorobą. Zdarza się zaledwie raz na milion urodzeń. Potrzebna jest pomoc