W ostatnich dniach media zdominowała informacja na temat szczepienia na koronawirusa. Podano informację, że jest ono już na dalekim etapie opracowywania, co więcej, jest skuteczne w aż 90%.

Kiedy szczepienie na koronawirusa trafi do Polski?

Już jakiś czas temu informowano, że prace nad szczepionką na koronawirusa są już na zaawansowanym etapie. Teraz znana jest data, w której może się ona pojawić w Polsce. Kiedy to będzie?

Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube
Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube

Portal Money przypomina, że chodzi o szczepienia stworzone przez firmy BioNTech oraz Pfizer. Podobno cechują się 90-procentową, bardzo wysoką skutecznością.

Według mediów pierwsze szczepienia pojawią się w Polsce prawdopodobnie jeszcze w tym roku – już w grudniu. Następne z kolei – późną wiosną.

Początkowo szczepienia mają być przeznaczone dla tych, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, czyli przede wszystkim dla lekarzy oraz osób starszych.

Wiadomo już, że tylko jedna dostawa może trafić do naszego kraju w tym roku. Większe, milionowe zapasy otrzymamy dopiero po testach bezpieczeństwa – póki co jeszcze nie ma wyników.

Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube
Szczepienie na COVID-19. Źródło: Youtube

Jeszcze w tym roku na rynek światowy ma trafić 50 mln szczepionek. Prawdopodobnie większość z nich zostanie wysłana do USA. Największym problemem w transporcie jest potrzeba zapewnienia szczepieniom bardzo niskich temperatur – aż minus 80 stopni Celsjusza.

To też może cię zainteresować: NIESPODZIEWANE ZNIKNIĘCIE PIERWSZEJ DAMY NIE SPODOBAŁO SIĘ WIELU OSOBOM. DLACZEGO AGATA DUDA WYSZŁA W ŚRODKU UROCZYSTOŚCI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZATRWAŻAJĄCY INCYDENT NA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI W WARSZAWIE. FUNKCJONARIUSZ OMYŁKOWO POSTRZELIŁ FOTOREPORTERA. RZECZNIK STOŁECZNEJ POLICJI PRZEPRASZA

O tym się mówi w Polsce: WIELU POLAKÓW MOŻE STRACIĆ WSZYSTKIE SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. RZECZNIK FINANSOWY INFORMUJE O POWAŻNYM PROBLEMIE

O tym się mówi na świecie: IVANKA TRUMP STRACIŁA STATUS I PRACĘ W BIAŁYM DOMU. CO TERAZ ZROBI CÓRKA I DORADCZYNI BYŁEGO PREZYDENTA

Z życia gwiazd: MARGARET ZNÓW ZASKOCZYŁA FANÓW. NA JEJ PROFILU W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH POJAWIŁ SIĘ ODWAŻNY POST