Jak podaje portal "Goniec", Aleksandra Kwaśniewska w jednym z wywiadów stanęła w obronie Kingi Dudy. Przy okazji oberwało się pierwszej damie, Agacie Kornhauser-Dudzie.

Aleksandra Kwaśniewska o córce pary prezydenckiej

Bycie politykiem nie jest łatwe, podobnie jak bycie członkiem rodziny polityka. Szczególnie dotyczy to rodzin prezydentów. Kiedy prezydentem był Aleksander Kwaśniewski oczy wszystkich skupione były na jego córce Oli. Zainteresowania ze strony mediów nie udało się uniknąć także córce obecnego prezydenta, Kindze Dudzie.

Kinga Duda / YouTube:  Dla Ciekawskich
Kinga Duda / YouTube: Dla Ciekawskich
Kinga Duda/YouTube @Dla Ciekawskich

W jednym z wywiadów Aleksandra Kwaśniewska stanowczo podkreśliła, że bycie córką prezydenta nie jest równoznaczne z pełnieniem jakiejkolwiek funkcji społecznej. W związku z tym nie można zmszać ich do "zajmowania stanowiska" nawet na istotne społecznie tematy. Dodała, że dzieci polityków mają prawo do prywatności niezależnie od stanowiska rodziców.

Jednocześnie córka Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich przyznała, że nico inaczej sprawa wygląda, jeśli ktoś świadomie angażuje się w kampanię wyborczą. Zdaniem Oli Kwaśniewskiej jest to danie przyzwolenia, by inni traktowali nas jako osobę gotową zajmować stanowisko w ważnych kwestiach.

Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Świat pod palcami
Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Świat pod palcami
Agata Kornhauser-Duda/YouTube @Świat pod palcami

Przy okazji Ola Kwaśniewska stwierdziła, że krytykowanie Kingi Dudy za długi brak głosu w sprawie strajków kobiet po kontrowersyjnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego z października zeszłego roku nie było słuszne. Inaczej oceniła krytykę pod adresem pierwszej damy - Agaty Kornhauser-Dudy. Uznała ją za "słuszną".

Podzielacie zdaie Aleksandry Kwaśniewskiej?

To też może cię zainteresować: Niezwykła akcja ratunkowa. Do sieci trafiły nagrania z lądowania i startu śmigłowca LPR. Dlaczego musiał tam lądować

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Słowa Jarosława Kaczyńskiego wywołały oburzenie części społeczeństwa. Dotyczy to szczególnie jednej z grup. Której

O tym się mówi: Ile podatników kosztują lekcje religii w szkole? Kwota robi ogromne wrażenie

Z życia gwiazd: Zofia Zborowska pochwaliła się zdjęciami Nadziejki. Pokazała też, kto bardzo chciał poznać nowego członka rodziny