Nie ulega wątpliwości, że gdy ktoś potrzebuje pilnej pomocy, do akcji wkracza, a raczej wlatuje śmigłowiec, którego pilot mosi wykazać się prawdziwym mistrzostwem w prowadzeniu tego środka transportu w najmniej sprzyjających warunkach, jak zła widoczność, ciasnota, czy brzydka pogoda.

Ośmiolatka wypadła z balkonu na trzecim piętrze. Potrzebna była natychmiastowa pomoc medyczna

Feralnego dnia, gdy powstały te niesamowite nagrania mistrzostwa w pilotażu śmigłowcem LPR, w jednym z bloków osiedlowych ośmioletnia dziewczynka wypadła z balkonu, z wysokości trzeciego piętra.

Według ustaleń służb mundurowych, w chwili zdarzenia w mieszkaniu z ośmioletnią dziewczynką była dwójka dorosłych opiekunów. Jak wynika z policyjnych doniesień, opiekujący się owego dnia dziewczynką ludzie byli w stanie trzeźwym.

Nagrania, jakie trafiły do sieci szybko zalały media społecznościowe wywołując wręcz sensację. W potwornej ciasnocie, na małym parkingu pełnym aut wylądował śmigłowiec ratunkowy LPR, którym ofiara wypadku została przetransportowana do szpitala.

Nie ulega wątpliwości, że zarówno lądowanie, jak i start mocno zapadną w pamięci świadków i internautów, którzy z niedowierzaniem oglądali nagrania umieszczone w Internecie. Okoliczności wypadku z udziałem ośmiolatki badane są wnikliwiej przez policję.

Śmigłowiec LPR to jeden z ratunkowych środków transportu stosowanych w ratownictwie medycznym. Używany jest przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a aktualna forma organizacji LPR działa już od 2000 roku.

Co sądzicie o umiejętnościach pilota śmigłowca z nagrań?

O tym się mówi: Kolejne niepokojące wizje Krzysztofa Jackowskiego ujrzały światło dzienne. Czy będzie aż tak groźnie

Zerknij też tutaj: Zabierając ten gatunek grzyba do domu narażasz siebie i domowników na niebezpieczeństwo. Wystarczy odrobina, by stracić życie