Jak podaje portal "Lelum", prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński postanowił zabrać głos w sprawie zasług obozu Zjednoczonej Prawicy dla wsi i rolnictwa. Co powiedział na ten temat?

Jarosław Kaczyński o zasługach dla wsi

Prezes PiS napisał list, który odczytał eurodeputowany Joachim Brudziński w trakcie dożynek organizowanych w jednej z miejscowosci na Zachodnim Pomorzu. Jarosław Kaczyński podkreślił, że partia na czele której stoi, jest jedyną, która nie tylko mówi o tym, co zrobi dla wsi, ale faktycznie wciela swoje słowa w życie.

Jarosław Kaczyński/screen YouTube @Telewizja Republika
Jarosław Kaczyński/screen YouTube @Telewizja Republika
Jarosław Kaczyński/YouTube @Telewizja Republika

Jarosław Kaczyński zapewnił, że żadna inna partia nie ma programu dla wsi i rolnictwa tak kompleksowego, jak ten, zawarty w Polskim Ładzie. Prezes PiS zapewnił, że rządzący nadal będą starać się zapewnić dobrobyt mieszkańcom polskiej wsi.

Wielu rolników i osób mieszkających na obszarach wiejskich przyjęło tesłowa Jarosława Kaczyńskiego z niedowierzeniem i oburzeniem. Pod adresem rządu w ostatnim czasie pada wiele zarzutów, w tym między innymi brak zainteresowania sprawami polskiej wsi i brak pomocy ze strony państwa.

Wskazują, że od trwających 6 lat rządów PiS sytuacja w wielu obszarach rolnictwa nie poprawiła się. W ostatnim czasie obserwujemy zresztą wiele akcji protestacyjnych, w trakcie których rolnicy wyrażają swoje niezadowolenie.

Protest rolników/YouTube @Wieści Rolnicze
Protest rolników/YouTube @Wieści Rolnicze
Protest rolników/YouTube @Wieści Rolnicze

W swoim liście Jarosław Kaczyński odniósł się również do tego, że nie wszystko jeszcze udało się zrobić. "Zdajemy sobie sprawę, że nasza polityka nie jest wolna od błędów i niedociągnięć" - stwierdził prezes PiS, zapewniając, że rząd stara się na bieżąco owe błędy naprawiać.

Co sądzicie o tych słowach Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie obowiązkowych szczepień przeciw Covid-19. Wielu Polakom nie przypadnie to do gustu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kolejne niepokojące wizje Krzysztofa Jackowskiego ujrzały światło dzienne. Czy będzie aż tak groźnie

O tym się mówi: Niezwykła akcja ratunkowa. Do sieci trafiły nagrania z lądowania i startu śmigłowca LPR. Dlaczego musiał tam lądować