Jak podaje portal "Super Express", Andrzej Duda w czasie Rady Gabinetowej zajął bardzo jasne stanowisko w sprawie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciw Covid-19. W obecnej sytuacji takie zdanie prezydenta może okazać się sporym zaskoczeniem. Co powiedział prezydent?

Prezydent ostro o obowiązkowych szczepieniach

Jak się okazuje prezydent Andrzej Duda stanowczo sprzeciwia się obowiązkowym szczepieniom przeciw Covid-19. Zdaniem głowy państwa, wprowadzenie takiego obowiązku spowoduje w społeczeństwie niepokoje. Prezydent dodał, że jest to "kwestia odpowiedzialności ludzi i każdy tę odpowiedzialność powinien ponosić sam".

Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/ YouTube @WP
Szczepienie Covid-19/YouTube @WP

Swoje stanowisko prezydent Duda wyraził w czasie Rady Gabinetowej odbywającej się w związku z rozpoczęciem roku szkolnego w trakcie trwającej nadal epidemii koronawirusa. Prezydent zaprezentował stanowisko sprzeczne nie tylko z opiniami wielu polityków, ale przede wszystkim specjalistów, którzy wskazują, że tylko odpowiedni poziom wyszczepienia może położyć kres epidemii i mutowaniu koronawirusa.

Zdaniem głowy państwa decyzja o tym, czy rodzice zaszczepią swoje dzieci i samych siebie nie powinna być odgórnie narzucana przez państwo. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że państwo ma obowiązek stworzyć swoim obywatelom możliwość zaszczepienia, ale nigdy nie powinno ich do tego zmuszać.

Prezydent stwierdził, że wprowadzenie przymusowych szczepień byłoby "przekroczeniem granicy", na co rządzący nie mogą sobie pozwolić. Przy okazji dodał, że liczba nowych zakażeń waha się pomiędzy 150 a 250, co przy dużej liczebności naszego narodu nie jest liczbą "zatrważającą".

Zgadzacie się z takim stanowiskim prezydenta Andrzeja Dudy?

To też może cię zainteresować: Lista leków refundowanych na wrzesień już znana. Jakie zaszły zmiany i kto na nich zyska

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To, co zobaczyła mama na elektronicznej niani przyprawiło ją o szybsze bicie serca. Chłopiec o mało nie przypłacił tego życiem. Co się stało

O tym się mówi: Zabierając ten gatunek grzyba do domu narażasz siebie i domowników na niebezpieczeństwo. Wystarczy odrobina, by stracić życie