Aktor został przyjęty do Argentyńskiego Instytutu Diagnostyki i Leczenia (IADT) z powodu powikłań po Covid-19 od 6 czerwca, według zagranicznych mediów. Popularny aktor urodzony we Włoszech, który stał się jedną z najbardziej lubianych postaci na scenie artystycznej, w Polsce znany był głównie z roli ogrodnika w telenoweli "Zbuntowany Anioł". Miał 78 lat, ale wyglądał znacznie młodziej.

Zmarł z powodu powikłań

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Gino Renni (@ginorenniok)

Jego zawsze wesoły duch uczynił go jedną z najbardziej sympatycznych postaci w showbiznesie. Obdarzony wieloma talentami zaczął śpiewać i zyskał popularność jako komik. Jego życie prywatne zawsze trzymało go z dala od sfery publicznej i był dyskretny w rozmowach o swoich romansach.

Śmierć Gino Renniego oznacza odejście człowieka, który był wyrazicielem złotego wieku białych komedii i romantycznych naiwnych telenoweli. Artysta, który został zaszczepiony obiema dawkami szczepionki Sinopharm, od 6 czerwca przebywał w szpitalu z powodu obustronnego zapalenia płuc, z powodu którego został później przeniesiony na oddział intensywnej terapii.

Śmierć Renniego została potwierdzona w tę niedzielę przez producenta Gustavo Yankelevicha na Twitterze. „Miłej podróży, drogi Tano, prawdziwy przyjacielu, towarzysz tysiąca wspaniałych chwil. Kocham Cię Tak Bardzo Tano… Będę za Tobą tęsknić” – napisał biznesmen.

Luigi Melieni Mollo (Gino Renni) urodził się w Kalabrii 7 czerwca 1943 roku. Przybył do Argentyny w wieku 3 lat i zamieszkał z rodziną na alei Córdoba, w pobliżu Mercado de Abasto, gdzie jego ojciec sprzedawał owoce i warzywa. Renni był wszechstronnym aktorem drugoplanowym i specjalizował się w komedii, chociaż przeszedł także przez telenowele i dramaty. W wieku 24 lat rozpoczął „Operację Ha Ha”, program telewizyjny ze szkicami braci Gerardo i Hugo Sofovichów, ale skok do sławy nastąpił dzięki Gino Foderone de la Salsiccia w News Table.

Następnie brał udział w dziesiątkach seriali i komedii w argentyńskiej telewizji, wśród nich najbardziej zapamiętanym był „Cola Brigade” z Guillermo Francellą. W 1968 roku zadebiutował w filmie z Juanem Carlosem Altavistą i Bebą Bidart w " Villa Cariño" w ogniu. W sumie brał udział w 18 filmach, z których w pięciu mógł być oglądany go w roli głównej.

W latach osiemdziesiątych był częścią tego, co uważano za nowy argentyński humor i brał udział w filmach fabularnych, takich jak Oddział wybuchowy, Oddział wybuchowy przeciwko ninja, Najbardziej szaleni plażowicze na świecie, Pogromca potworów w rezydencji terroru i Najbardziej szaleni piloci w świat. Przeszedł też przez różne stacje radiowe. W 2006 roku pod pseudonimem DJ Luigi powrócił do radia na dwa sezony z pierwszym włoskim programem muzycznym na FM.

O tym się mówi: Siostra Bożenka z „Na dobre i na złe” była ulubienicą fanów. Wiadomo czym się obecnie zajmuje Edyta Jungowska. Wiele osób może być zaskoczonych

Zerknij: Mikołaj Roznerski opublikował zdjęcie, na którym obściskuje kobietę! Znany dziennikarz nie przytula Adriany Kalskiej