Przez cały ten czas u boku Elżbiety stał jej ukochany mąż - książę Filip. Para od samego początku stale się wspierała i wspólnie stawiała czoła nieprzychylnym plotkom ze strony mediów. Pod koniec życia Filip wraz z żoną cieszył się czwórką dzieci, a także gromadką wnucząt i prawnucząt. Niestety, 9 kwietnia świat obiegła wieść o śmierci ukochanego królowej. Książę Filip odszedł w wieku 99 lat, pogrążając w żałobie nie tylko swoją rodzinę, ale i całą Wielką Brytanię.

Okazuje się, że niedługo przed swoją śmiercią książę odbył z żoną bardzo ważną rozmowę. Podczas niej małżonkowie obiecali sobie pewną rzecz. Co to takiego?

Ta obietnica wyciska łzy z oczu

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla królowej Elżbiety łatwe - wielomiesięczna pandemia, izolacja od rodziny, utrata męża a następnie krzywdzące słowa księcia Harry'ego w wywiadzie u Oprah znacznie odbiły się na samopoczuciu monarchini.

W największym stopniu Elżbietę zabolała jednak strata największej miłości jej życia. Książę Filip długo zmagał się z poważną infekcją, a następnie przeszedł operację serca. Kiedy po miesiącu hospitalizacji jego stan nieco się polepszył, wciąż nie był w stanie nawet opuścić szpitala o własnych siłach.

W tych trudnych chwilach Filipowi stale towarzyszyła ukochana żona. Okazuje się, że niedługo przed śmiercią 99-latka para odbyła rozmowę na niezwykle poważny temat, a następnie... złożyła sobie nawzajem obietnicę. O czym dokładnie mowa?

"Oboje często dyskutowali o tym, jak każde z nich poradzi sobie bez drugiego u boku i ostatecznie uzgodnili, że każdy, kto zostanie, powinien opłakiwać drugą osobę, ale nie za długo, a następnie cieszyć się życiem, które mu pozostało" - donosił "Daily Mail".

Wygląda na to, że królowa Elżbieta wzorowo wywiązała się z obietnicy, bo zaraz po odbyciu żałoby natychmiast powróciła do swoich obowiazków.

Zobacz także: Adam Małysz w mocnych słowach o Igrzyskach Olimpijskich. Fani nie spodziewali się takiej wypowiedzi

Może cię zainteresować: Maja Bohosiewicz zdobyła się na odważne wyznanie. Fani nie spodziewali się po niej takiej przypadłości. Z czym zmaga się aktorka

Pisaliśmy również o: Kolejne kontrowersje wokół Harry'ego i Meghan. Wykluczyli rodzinę królewską z najważniejszego wydarzenia. Księżna Kate jest zdruzgotana