Donald Tusk wrócił do kraju, aby zająć się ponownie polską polityką. Szymon Hołownia natomoast odbiera to jako swoisty sprawdzian, co w mediach widać jak na dłoni. Ma bowiem całkiem odmienny obraz politycznej przyszłości Polski, niż wizja Platformy Obywatelskiej.

Czy panowie dojdą do porozumienia?

Dla Szymona Hołowni sojusz ugrupowania Polska 2050 jedynie z Platformą Obywatelską nie jest łatwy do zaplanowania. Głównym planem dla Hołowni i ugrupowania na stałe będzie pozostawać samodzielne uczestnictwo w wyborach.

Podczas transmisji na żywo ostatecznie rozłożył Tuska na łopatki. Szymon Hołownia gościł w piątkowym programie "Gość Wydarzeń" w Polsat News. Niespodziewanie dyskusja zahaczyła o temat Donalda Tuska. Lider partii Polska 2050 swoją wypowiedzią wbił przysłowiowy nóż w plecy Donalda Tuska, radykalnie niwecząc zamierzenia lidera Platformy Obywatelskiej, który wciąż zaznacza, że konieczne jest zjednoczenie się opozycji.

Jak stwierdził, dobrze wiedzą, że Prawo i Sprawiedliwość będzie musiała opuścić scenę polityczną, przy jednoczesnym pogodzeniu się, że nie da sie przywrócić Polsce stanu z 2015 roku - (..) trzeba wyciągnąć wnioski z tego co stało się w 2015 roku, w którym mnóstwo Polaków odrzuciło ten model, który proponowały rządy Platformy i PSL-u. Mit o transformacji, która przysłużyła się absolutnie wszystkim, bo niektórym rzeczywiście wyszła na dobre, ale są też tacy, którym na dobre nie wyszła. My mamy sporo z Platformą różnic – stwierdził stanowczo Szymon Hołownia w programie na żywo "Gość Wydarzeń". Zaznaczył również, że partię Polska 2050 zamierza utrzymać z daleka od sojuszy z obecnymi działającymi wpływami politycznymi.

Jak będzie z koalicjami rządowymi, tego nie wiem dlatego, że to Polacy zdecydują, jak tę scenę poukładają, natomiast w tej chwili nie planuje absolutnie żadnych łączeń się z kimkolwiek, ani z Platformą, ani z innymi siłami. Dodał, że jest pewien, że jego partia ma do przedstawienia swoją własną historię - Historię, która nie mieści się ani w PiS-ie, ani w Platformie, ani w PSL-u, ani innych siłach politycznych – stanowczo zaznaczał. Wygląda zatem na to, że to, co planuje Szymon Hołownia całkowicie rozbiega się z zamiarami, z którymi nosi się Donald Tusk i politycy PO.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Kate i William wysłali Meghan i Harry'emu "ukrytą wiadomość". To pogłębi słabe relacje w rodzinie królewskiej

Zerknij: Asystentka jednej z najpopularniejszych dziennikarek na świecie ujawnia szczegóły współpracy. Fani nie spodziewali się tego