Lech Wałęsa to żywa legenda. Były prezydent Polski zapisał się w historii kraju złotymi literami. Obecnie jego popularność skręciła w zgoła innym kierunku, co widać po Facebookowych wpisach byłego polityka, ale nie sposób zapomnieć o jego wielkich zasługach dla państwa.

Niestety, taka popularność ma swoje blaski i cienie. Do tych drugich zdecydowanie należy fakt, że sam Lech Wałęsa i jego rodzina mają bardzo rozpoznawalne nazwisko, co potrafi być źródłem problemów.

Lech Wałęsa/Youtube @tvnpl
Lech Wałęsa/Youtube @tvnpl

Sławomir Wałęsa narzeka na swoją sytuację

Super Express zauważa, że 49-letni Sławomir Wałęsa, syn Lecha Wałęsy, ma trudną sytuację materialną i życiową. Mieszkaniec Torunia nie jest w stanie znaleźć sobie pracy.

Obecnie mężczyzna deklaruje, że jest skłonny przyjąć każdą ofertę, nawet za najniższą krajową. Sęk w tym, że żaden pracodawca nie jest chętny do zapewnienia mu posady.

Zdaniem Sławomira Wałęsy winę za jego sytuację ponosi nazwisko, które bardzo utrudnia mu życie. Twierdzi, że bycie synem Lecha Wałęsy w jego przypadku ma więcej minusów niż plusów.

Sławomir Wałęsa. Źródło: se.pl
Sławomir Wałęsa. Źródło: se.pl

49-latek jest z zawodu informatykiem. Jak mówi – pracodawcy biorą jego kandydaturę pod uwagę do momentu, w którym dowiadują się, kim jest. Gdy tylko poznają prawdę – że Lech Wałęsa to jego ojciec – „rozmowa się kończy i po pracy”.

Sławomir Wałęsa uważa, że nazwisko bardzo mu przeszkadza. Wspomina, że potrafi „przy komputerach robić wszystko” i zakładać sieci, a jego wymagania finansowe są niewielkie, wystarczy mu najniższa krajowa pensja. Dodaje jednak, że „nikt nawet nie daje mu szansy” i nie sprawdza jego umiejętności.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: DZIESIĘCIOLATEK NAPISAŁ DO RODZICÓW PORAŻAJĄCY LIST. CHŁOPIEC UCIEKŁ Z DOMU I TRAFIŁ PROSTO NA POLICJĘ. FUNKCJONARIUSZE ZAREAGOWALI NATYCHMIAST

O tym się mówi w Polsce: NOWY POLSKI ŁAD WPŁYNIE NA WYSOKOŚĆ PENSJI POLAKÓW? CZĘŚĆ Z NAS ZYSKA, A DUŻA CZĘŚĆ MUSI LICZYĆ SIĘ ZE STRATĄ. WIADOMO, KOGO DOTKNIE TO NAJBARDZIEJ

O tym się mówi na świecie: NIEBYWALE SMUTNE DONIESIENIA MEDIÓW NA TEMAT KSIĘŻNEJ KATE. ŻONA NASTĘPCY TRONU WIELKIEJ BRYTANII MA POWAŻNE PROBLEMY ZDROWOTNE? JEJ STAN NIEPOKOI

Z życia gwiazd: „KRÓLOWA ŻYCIA” WYPRAWIŁA SWOJEJ CÓRCE BAJKOWĄ KOMUNIĘ. AŻ TRUDNO UWIERZYĆ, CZYM DZIEWCZYNKA POJECHAŁA DO KOŚCIOŁA. WIELU UZNAŁO TO PRZESADĘ