Edyta Piecha jest traktowana przez Rosjan jak ich skarb narodowy. Pochodząca z Polski piosenkarka przeprowadziła się do naszych wschodnich sąsiadów ze względu na studia i została tam na zawsze.

Ta polska piosenkarka zrobiła prawdziwą furorę w Rosji

Edyta Piecha w wieku 17 lat wygrała konkurs, dzięki któremu otrzymała stypendium oraz indeks do Uniwersytetu Leningradzkiego. Jak szczęśliwa nastolatka wyjechała do naszych wschodnich sąsiadów i została tam na zawsze.

Kobieta zrobiła ogromną karierę muzyczną. To właśnie w Leningradzie zaczęła śpiewać i zrobiła karierę o jakiej inne kobiety w ZSRR mogły tylko pomarzyć.

Edyta Piecha. Źródło: pomponik.pl
Edyta Piecha. Źródło: pomponik.pl
Edyta Piecha. Źródło: pomponik.pl

W zawrotnym tempie podbiła rosyjską scenę muzyczną. Po każdym występie publiczność prosiła ją o bis, a sam Nikita Chruszczow, ówczesny Sekretarz Generalny ZSRR chciał poznać ją osobiście.

Niestety, niewielu Polaków wie o jej istnieniu. Kim jest Edyta Piecha

Edyta Piecha śpiewała nie tylko dla Chruszczowa. Występowała również przed Breżniewem, Gorbaczowem i Putinem. Słynna Ałła Pugaczowa wyznała publicznie, że Edyta Piecha jest jej idolką.

Polka zrobiła naprawdę ogromną karierę w Rosji, dlatego nie chciała wrócić do Polski. Obecnie mieszka w miejscowości Siewiernaja Samarka oddalonej kilka kilometrów od Petersburga.

Edyta Piecha. Źródło: pomponik.pl
Edyta Piecha. Źródło: pomponik.pl
Edyta Piecha. Źródło: pomponik.pl

Ostatni raz do Polski zawitała w 2012 roku po to by nagrać urywki do filmu "Epoka Piechy". W Rosji obejrzało go aż 20 milionów telewidzów.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO