Wydawać by się mogło, ze ciężka artystyczna praca może zapewnić wysoką i godną emeryturę. Nic bardziej mylnego. Prawda jest zupełnie inna.

Czy znane gwiazdy mogą liczyć na godną emeryturę?

Wiele osób uważa, że znani artyści mogą liczyć na bardzo wysokie emerytury. Prawda jest zupełnie inna, dlatego niektórzy aktorzy, czy muzycy wciąż pracują po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Znane nazwiska, takie jak Maryla Rodowicz, Karol Strasburger, Alicja Majewska, czy Krystyna Loska otrzymują miesięcznie mniej niż 2 tysiące złotych. Okazuje się, że Krystyna Tkacz jest również w gronie tych gwiazd.

Krystyna Tkacz. Źródło: youtube.com
Krystyna Tkacz. Źródło: youtube.com
Krystyna Tkacz. Źródło: youtube.com

Aktorka przyznała w rozmowie z dziennikarzem portalu Plejada, że emerytury polskich artystów są niezwykle niskie. Krystyna Tkacz dodała, że ludzi interesują jedynie sensacje, plotki i dowcipy związane z polskimi artystami.

To nieprawdopodobne, ile otrzymuje Edyta Wojtczak

Znana spikerka i prezenterka telewizyjna, Edyta Wojtczak, również nie otrzymuje z ZUS-u zawrotnej kwoty. Kilka lat temu była dziennikarka zdradziła, że kwota jej emerytury wynosi około 2 tysiące złotych.

ZUS ma jednak na ten atak uzasadnioną odpowiedź. Okazuje się, że artyści zazwyczaj nie pracują na etacie, a jedynie na umowach cywilno-prawnych.

Krystyna Loska / YouTube:  Paula Rodak
Krystyna Loska / YouTube: Paula Rodak

W tym przypadku odprowadzane składki emerytalno-rentowe są niezwykle niskie, lub wcale ich nie ma. Rezultatem tego są niskie emerytury niektórych artystów.

Wielu Polaków uważa jednak, że nie mają oni na co narzekać. W końcu liczna grupa ciężko pracujących emerytów dostaje połowę tego, co znani artyści.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZCHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO