Bożena Targosz była wielką gwiazdą mediów. Przed 35 latami, w 1986 roku, dostała życiową szansę, z której bez wahania skorzystała. Była wówczas pracowniczką Dwójki, polskiego radia. Informowała jego słuchaczy, która jest godzina.

Później nastąpiły wielkie zmiany – zaproponowano jej prowadzenie „Teleexpressu”. Bożena Targosz nie odmówiła i 26 czerwca 1986 roku zadebiutowała na ekranach.

Co robi obecnie Bożena Targosz?

Pomponik przypomina, że „Teleexpress” był programem zastępującym popołudniowy „Dziennik” w TVP1. Bożena Targosz miała wówczas 30 lat. Wcześniej pracowała w radiu, gdzie wygrała konkurs na spikerkę.

Bożena Targosz. Źródło: Youtube Tomek97
Bożena Targosz. Źródło: Youtube Tomek97

Nie marzyła o dziennikarskiej pracy – chciała być nauczycielką niemieckiego, jednak gdy w ramach praktyk na studiach miała okazję tego spróbować, postanowiła, że jednak nie jest to dla niej.

Zaraz po studiach wzięła udział w konkursie na spikerkę i tam ją dostrzeżono. Najpierw zalecono jej pracę nad dykcją oraz kontrolowaniem tremy. Doszkalała się w podyplomowym studium wymowy.

W końcu zaczęła pracę w radiowej Dwójce, jednak po jakimś czasie z osoby, która prowadziła koncerty oraz audycje, stała się tylko zapowiadaczką godziny.

Gdy dostała szansę pracy w „Teleexpressie”, nie wahała się. Minęło kilkanaście miesięcy i przeniesiono ją do „Panoramy”. Niestety, po jakimś czasie otrzymała wypowiedzenie. Okazało się, że oficjalnym powodem były przyczyny ekonomiczne.

Pojawiały się jednak plotki, że w rzeczywistości TVP chciało postawić na świeżość, zaś Bożena Targosz miała „mało nowoczesny wizyjny wizerunek”.

Bożena Targosz. Źródło: Youtube Dawno Temu W TV
Bożena Targosz. Źródło: Youtube Dawno Temu W TV

Później pracowała jeszcze w Agencji Produkcji Telewizyjnej, a także w Akademii Telewizyjnej. Nigdy nie założyła własnej rodziny, a w wolnym czasie kocha podróżować, chodzić po górach, gotować i robić na drutach.

Obecnie Bożena Targosz jest nauczycielką na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz Wyższej Szkole Wystąpień Publicznych.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: MASZ TAKĄ MONETĘ Z PRL-U W DOMU? LEPIEJ ZAJRZEĆ NA STRYCH, BO MOŻNA DOBRZE ZAROBIĆ! OBECNIE WARTOŚĆ TO KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH. JEST RZADKA

O tym się mówi w Polsce: POLACY MUSZĄ SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA WIELKIE ZMIANY. RZĄD ZAMIERZA PRZEDSTAWIĆ WAŻNĄ NOWOŚĆ. SĄ INFORMACJE DOTYCZĄCE PLANÓW DOTYCZACYCH SZCZEPIEŃ

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA KATE MEDIATOREM MIĘDZY BRAĆMI PO PRZYJEŹDZIE HARRY’EGO DO WIELKIEJ BRYTANII? GEST ŻONY KSIĘCIA MIAŁ WIELKIE ZNACZENIE. BYŁA PILNIE OBSERWOWANA

Z życia gwiazd: BLISCY KRZYSZTOFA KRAWCZYKA MIERZĄ SIĘ Z WIELKIM ZAMIESZANIEM WOKÓŁ ARTYSTY. Z OKAZJI SKORZYSTALI OSZUŚCI. FANÓW PIOSENKARZA OSTRZEGA ANDRZEJ KOSMALA