Obecnie numizmatycy są w stanie zapłacić za nią nawet 20 tysięcy złotych. Mowa o najrzadszej monecie z okresu Polski Ludowej. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, którzy są w stanie zapłacić naprawdę wiele, aby mieć ją w swoich zbiorach.

Jak informuje portal Lelum, obecnie osoby pasjonujące się zbieraniem starych monet i numizmatycy profesjonalni intensywnie poszukują monety o nominale 10 gorszy pochodzącej z czasów PRL. Jest ona bardzo rzadka i określa się ją mianem najrzadziej występującej w dawnym obiegu.

Rzadka moneta z PRL-u bije rekordy popularności wśród numizmatyków. Może być warta nawet 20 tysięcy złotych. Warto sprawdzić, czy nie mamy jej w domu!

Ta moneta może sprawić, że zyskamy zastrzyk sporej gotówki. Jej rynkowa wartość rekordowo przekracza nominał wybity na rewersie. Wiele osób jest w stanie zapłacić naprawdę wielkie sumy za unikatowe egzemplarze.

Okazuje się, że obecnie na rynku niezwykle pożądane są monety z okresu PRL-u, a ich wartość skoczyła aż o 80 procent. O jaką monetę chodzi? To dziesięciogroszówka z czasów PRL-u, dokładnie z 1973 roku bez znaku mennicy. Jeszcze kilka lat temu była warta około 7-8 tysięcy złotych. Dziś jej wartość skoczyła do nawet 20 tysięcy złotych.

„W katalogu październikowej aukcji będziemy mieli, chociażby 10-groszówkę z 1973 r. bez znaku mennicy, której wartość szacujemy w przedziale 15-20 tys. zł. Mowa o najrzadszej monecie obiegowej PRL, która przez ten niepozorny detal konsekwentnie drożeje w kolekcjonerskim obiegu” – mówi Michał Niemczyk z antykwariatu numizmatycznego w Warszawie.

Jak informował portal "Życie": JEŚLI ZAUWAŻYSZ TAKIE MIĘSO W SKLEPIE TO LEPIEJ GO UNIKAJ! PEWIEN MĘŻCZYZNA OSTRO SIĘ NACIĄŁ! TAK OSZUKUJĄ NAS PRODUCENCI. PRAWDA WYSZŁA NA JAW

Przypomnij sobie: PAMIĘTACIE HENIA Z SERIALU „PAMIĘTNIKI Z WAKACJI”? ODTWÓRCY TEJ ROLI OD DAWNA NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS. MIEJSCE SPOCZYNKU MĘŻCZYZNY PORUSZA DO GŁĘBI

Portal "Życie" pisał również: POLSKA ZBLIŻA SIĘ DO ZWALCZENIA KORONAWIRUSA? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE. NAJNOWSZA WYPOWIEDŹ PREMIERA, MATEUSZA MORAWIECKIEGO BUDZI NADZIEJE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PORUSZAJĄCE SŁOWA KSIĘDZA, KTÓRY UDZIELA OSTATNIEGO NAMASZCZENIU W SZPITALU TYMCZASOWYM. KAPŁAN WYJAWIŁ TRUDNĄ PRAWDĘ. ŁZY SAME CISNĄ SIĘ DO OCZU