Historię księdza Jarosława Wiśniewskiego, który przez cztery lata pełnił misję w Boliwii i kilka miesięcy temu zachorował na koronawirusa przedstawił serwis Fakt. Kapłan zdecydował się pomóc i od marca pełni posługę duszpasterską na w Szpitalu Narodowym w Warszawie. Jego pobyt na stadionie i duchowe wsparcie, jakiego im udziela wywarło na niego wielki wpływ.

Ksiądz przebywa na oddziale covidowym codziennie przez cały dzień, a by mógł pełnić posługę zdecydował się na przyjęcie szczepionki. Jak sam wyjawił, codziennie dochodzi tu do wielu ludzkich dramatów i wielkich tragedii. Jak ksiądz Wiśniewski patrzy na walkę lekarzy i pielęgniarek o pacjentów?

Ksiądz posługujący w Szpitalu Narodowym wyjawił prawdę o swojej posłudze. Słowa kapłana poruszają do głębi

Kapłan zdradził, że ze względu na pandemię nie może w tej chwili wrócić do Boliwii, więc podjął się posługi duszpasterskiej w Szpitalu Narodowym. Kapłan, który tak, jak cały personel ubiera codziennie specjalny strój i jest wyposażony w środki ochronne przekonuje, że codziennie na Stadionie Narodowym jest wielu potrzebujących. Ksiądz rozmawia z chorymi, spowiada, udziela ostatniego namaszczenia. Wyjaśnia, że codziennie ociera się wraz z lekarzami i personelem o śmierć.

Kapłan w rozmowie z Faktem wyjaśnia, że sytuacja na Narodowym się zmieniła i trafia tu sporo osób młodych. Jednak każdy bez względu na wiek potrzebuje rozmowy i wsparcia. Rozmawiają o swoim życiu, stanie zdrowia, sytuacji, w której się znaleźli nieoczekiwanie.

Kapłan przekonuje, że w wielu przypadkach pobyt w szpitalu przewartościowuje życie. Wiele osób kilkanaście lat nie przyjmowało sakramentów, a będąc w szpitalu poprosili od to księdza Jarosława Wiśniewskiego. Był również uczestnikiem wielu bardzo poruszających spowiedzi.

„Życzyłbym sobie, a także personelowi i pacjentom, żeby jednym z ważniejszych wniosków, który wyciągniemy z tego pandemicznego doświadczenia, był taki, byśmy nauczyli się ze sobą rozmawiać, jak człowiek z człowiekiem bez względu na funkcje czy stanowiska…” – wyjaśnił ksiądz Jarosław Wiśniewski.

Jak informował portal "Życie": ZBLIŻA SIĘ CZAS PIERWSZYCH KOMUNII ŚWIĘTYCH. CZY UROCZYSTOŚCI ODBĘDĄ SIĘ W ZWIĄZKU Z AKTUALNYMI OBOSTRZENIAMI? WYPOWIEDŹ DUCHOWNYCH W TEJ SPRAWIE

Przypomnij sobie: EWA KRAWCZYK PRZERWAŁA MILCZENIE I SKOMENTOWAŁA ZACHOWANIE MARIANA LICHTMANA. PADŁY NAPRAWDĘ MOCNE SŁOWA. TO NIE KONIEC RODZINNYCH PROBLEMÓW

Portal "Życie" pisał również: POLACY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAJĄ NA POWRÓT DO NORMALNOŚCI. SZCZERA WYPOWIEDŹ EKSPERTA DOTYCZĄCA NAJBLIŻSZYCH MIESIĘCY NIE BRZMI OPTYMISTYCZNIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: OSZUŚCI WYNALEŹLI NOWY SPOSÓB WYŁUDZANIA PIENIĘDZY. TYM RAZEM PODSZYWAJĄ SIĘ POD ZNANĄ FIRMĘ KURIERSKĄ. WARTO ZNAĆ TEN SPOSÓB I NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ