Lucyna Grobicka przez 12 lat była związana z telewizją TVP, gdzie prowadziła pogodę. Widzowie uwielbiali jej kompetentność oraz pogodę ducha.

Po zwolnieniu z telewizji szybko jednak o niej zapomnieli. To nieprawdopodobne, co wtedy przeżywała kobieta.

Lucyna Grobicka podbiła polską telewizję i stała się ulubienicą telewidzów

Lucyna Grobicka pojawiła się na ekranie w roli pogodynki po raz pierwszy w 1985 roku. Jako 22-latka pokonała wówczas kilkadziesiąt dziewcząt, które tak samo jak ona, chciały rozpocząć pracę w telewizji.

Okazuje się, że Lucyna Grobicka zaintrygowała pracowników stacji. Znała aż sześć jeżyków, urodziła się w Urugwaju, jej tata był dyplomatą i pracował w Ameryce Południowej.

Lucyna Grobicka. Źródło: youtube.com
Lucyna Grobicka. Źródło: youtube.com
Lucyna Grobicka. Źródło: youtube.com

Z rodziną mieszkała w Brazylii, jednak wróciła do Polski na studia dziennikarskie, dostała pracę w telewizji, zakochała się i wyszła za mąż za Janusza Grobickiego.

Szybko jednak o niej zapomniano

3 października 2004 roku poprowadziła po raz ostatni prognozę pogody. Władze stacji nie uwzględnili jej w nowym grafiku i została oficjalnie wydalona z TVP.

Utrata pracy nie była jedynym problemem Lucyny Grobickiej. Kobieta rozwiodła się również z mężem i ciężko zachorowała.

Ostatnie chwile swojego życia spędziła w samotności. Przestała widywać się z przyjaciółmi i nie wychodziła z domu.

Lucyna Grobicka. Źródło: youtube.com
Lucyna Grobicka. Źródło: youtube.com
Lucyna Grobicka. Źródło: youtube.com

Justyna Grobicka zmarła 6 grudnia 2013 roku, a jej ciało zostało pochowane na Cmentarzu Komunalnym Południowym w Antoninowie.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO