Krystyna Tkacz jest znaną polską aktorką. Możemy ją podziwiać w takich produkcjach jak: „Alternatywy 4”, „Żegnaj Rockefeller”, czy „Barwach szczęścia”. Ponadto od lat aktorka występuje na deskach teatru.

Wydawać by się mogło, ze ciężka artystyczna praca może zapewnić wysoką i godną emeryturę. Nic bardziej mylnego. Prawda jest zupełnie inna.

Czy Krystyna Tkacz może liczyć na godną emeryturę?

Wiele osób uważa, że znani artyści mogą liczyć na bardzo wysokie emerytury. Prawda jest zupełnie inna, dlatego niektórzy aktorzy, czy muzycy wciąż pracują po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Znane nazwiska, takie jak Maryla Rodowicz, Karol Strasburger, czy Alicja Majewska, otrzymują miesięcznie mniej niż 2 tysiące złotych. Okazuje się, że Krystyna Tkacz jest również w gronie tych gwiazd.

Krystyna Tkacz. Źródło: youtube.com
Krystyna Tkacz. Źródło: youtube.com
Krystyna Tkacz. Źródło: youtube.com

Aktorka przyznała w rozmowie z dziennikarzem portalu Plejada, że emerytury polskich artystów są niezwykle niskie. Krystyna Tkacz dodała, że ludzi interesują jedynie sensacje, plotki i dowcipy związane z polskimi artystami.

Prawda okazuje się zaskakująca

Nikt jednak nie interesuje się tym, jaką mają oni emeryturę. Aktorka dodała, że kwoty te są tak niskie, że nawet na emeryturze zmuszeni są oni do pracy.

ZUS ma jednak na ten atak uzasadnioną odpowiedź. Okazuje się, że artyści zazwyczaj nie pracują na etacie, a jedynie na umowach cywilno-prawnych.

Krystyna Tkacz. Źródło: youtube.com
Krystyna Tkacz. Źródło: youtube.com
Krystyna Tkacz. Źródło: youtube.com

W tym przypadku odprowadzane składki emerytalno-rentowe są niezwykle niskie, lub wcale ich nie ma. Rezultatem tego są niezwykle niskie emerytury niektórych artystów.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO