Helena Rubstein była Żydówką polskiego pochodzenia. Wraz ze swoją rodziną mieszkała w Krakowie na Kazimierzu. Rodzice Heleny nie należeli do najbogatszych. Jednak mimo to, kobieta zrobiła ogromną karierę.

Niesamowita historia pewnej Polki zachwyciła internautów

Historia Heleny Rubstein jest jak z filmu. W wieku 24 lat kobieta została wyrzucona z domu przez swojego ojca. Powodem był fakt, że chciała związać się z mężczyzną nieżydowskiego pochodzenia.

Zdenerwowany rodzic odesłał Helenę do Australii, gdzie mieszkał jej wuj. Dziewczyna spakowała jedynie najpotrzebniejsze rzeczy – ubrania i kilka kosmetyków. Mama Heleny wrzuciła jej również do torby kilka pielęgnacyjny kremów domowej roboty.

Helena Rubinstein. Źródło: youtube.com
Helena Rubinstein. Źródło: youtube.com
Helena Rubinstein. Źródło: youtube.com

Kobiety Żydowskiego pochodzenia przywiązywały ogromną wagę do cery, która ich zdaniem powinna być nieskazitelnie czysta.

To niesamowite, jak osiągnęła międzynarodowy sukces w branży kosmetycznej

Helena miała wystarczająco dużo kremów, dlatego kilka z nich sprzedała po przyjeździe do Australii przypadkowym kobietom. Okazało się, że zrobiły one prawdziwą furorę.

W końcu w torbie zabrakło słoiczków od mamy, dlatego Rubstein rozpozęła własną produkcję. Dokładnie znała tajemniczą recepturę kremu, którą stworzyli bracia Lykuski, przyjaciele rodziny Heleny.

Helena Rubinstein. Źródło: youtube.com
Helena Rubinstein. Źródło: youtube.com
Helena Rubinstein. Źródło: youtube.com

Dziś wiadomo, że w kosmetyku były między innymi takie składniki jak: wyciąg roślinny, wyciąg z kory drzewa iglastego z Karpat, esencja migdałowa, czy lanolina. Helena dodawała również odrobinę lawendy, czy lilii wodnej po to, by zabić nieprzyjemny zapach ostatniego składnika.

Helena Rubstein podbiła świat swoimi kosmetykami

Wkrótce Helena otworzyła mały salon urody w miejscowości Corelaine. Kobiety były zachwycone jej produktami, a produkcja ruszyła na masową skalę. Kobieta zaprosiła do Australii doktora Lykuskiego, który pomógł jej w stworzeniu nowych produktów.

Od tamtej pory sprzedaż ruszyła jeszcze szybciej. Helena stała się gwiazdą i otworzyła swój pierwszy butik w Melbourne, następnie w Londynie i Nowym Jorku.

Helena Rubinstein. Źródło: youtube.com
Helena Rubinstein. Źródło: youtube.com
Helena Rubinstein. Źródło: youtube.com

Po wybuchu pierwszej wojny światowej kontynuowała swoją pracę w Nowym Jorku, gdzie również przeprowadziła się jej rodzina.

Helena Rubstein kochała swoją pracę i nigdy nie zwolniła tempa. Zmarła 1 kwietnia 1965 roku i zostawiła po sobie ogromne kosmetyczne imperium.

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO